Zdjęcie: Facebook.com / Książka za worek śmieci . Na zdjęciu Anna Jaklewicz

Za sprzątanie dostaniesz książkę. Niemożliwe? Z Empikiem i Anną Jaklewicz jak najbardziej! To właśnie oni są organizatorami akcji „Książka za worek śmieci”.  W Rzeszowie będzie sprzątany Kopiec Konfederatów Barskich. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Anną Jaklewicz to podróżniczka i archeolożka, autorka książek o Chinach i Indonezji, organizatorka wypraw do Azji i pilot wyjazdów trampingowych. Relacje z podróży publikuje m.in. w National Geographic Traveler. Jest laureatką wielu ważnych podróżniczych nagród. 

Ostatnia książka Jaklewicz „Indonezja. Po drugiej stronie raju” otrzymała wyróżnienie jury festiwalu Mediatravel oraz nagrodę Magellana w kategorii reportażowa książka roku 2017.
 
W akcję „Książka za worek śmieci”, która jest częścią kampanii społecznej „Empik Kocha Planetę”, Anna Jaklewicz zaangażowała się, bo jak sama stwierdziła, chce posprzątać świat. „Jeśli mi pomożesz, dostaniesz w prezencie książkę” – pisze na swoim Facebooku Anna Jaklewicz. W Rzeszowie za sprzątanie jest do rozdania aż 100 książek. 
 
Co trzeba zrobić, aby je dostać? Pobrać bezpłatny bilet na stronie Goingapp.pl lub w aplikacji Going wpisując w wyszukiwarkę „Książka za worek śmieci”. Pierwsze 100 osób, które się zgłosi, otrzyma książkę za pomoc w sprzątaniu. 
 
Akcja „Książka za worek śmieci” zostanie przeprowadzona w Rzeszowie 22 września (niedziela) na Kopcu Konfederatów Barskich. Zbiórkę uczestników zaplanowano o godz. 11:00 przy Rzeszowskim Domu Kultury filia Pobitno (ul. Konfederatów Barskich 43A). Sprzątanie ma potrwać do ok. 14:00. 
 
Każdy z uczestników od organizatorów otrzyma worki i rękawice. W pierwszej kolejności w akcji będą mogły wziąć udział osoby zarejestrowane, które pobrały i okażą wejściówki. W miarę dostępności miejsc w akcji będą mogły wziąć udział także osoby niezapisane.
 
Organizatorzy wydarzenia zalecają zabrać ze sobą dobrą energię, przekąski, napoje. Dobrze założyć jest też wysokie, sportowe buty, długie spodnie i nakrycie głowy.
 
(jg)
 
redakcja@rzeszow-news.pl 
 
Reklama