Organizatorzy przygotowali dla czytelników prawdziwe literackie święto z udziałem podkarpackich autorek i Jakuba Zająca. Mieszkańcy poznają twórczość lokalnych pisarek i będą mogli zdobyć autografy. Biblioteka zaplanowała też debatę ekspertów o przyszłości literatury regionalnej.
Spotkania z autorami z regionu
Na Targach Książki Regionalnej w Rzeszowie pojawią się Jadwiga Buczak, Maja Drozd, Ewelina Łopuszańska, Karolina Winiarska, Katarzyna Kilczuk i Magdalena Mosiężna. Każda autorka będzie rozmawiać z czytelnikami i rozdawać autografy. To doskonała okazja, żeby poznać osoby tworzące podkarpacką scenę literacką.
Jakub Zając przyjdzie do Rzeszowa
Główną gwiazdą Targów Książki Regionalnej w Rzeszowie będzie Jakub Zając. O godzinie 18:00 autor spotka się z czytelnikami. Zając napisał “HALT. Zapiski z domu trzeźwienia”, “Anna i Pan B.” oraz “Dziczek” – książki, które wzbudzają emocje i wywołują dyskusje wśród czytelników.

Przeczytane książki od 2 zł
Biblioteka wyprzedaje przeczytane książki wycofane ze zbiorów od 2 zł. Czytelników czeka Kiermasz Książek Wyczytanych z tysiącami tytułów w niskich cenach. Miłośnicy literatury znajdą książki z różnych dziedzin i gatunków.
Eksperci będą dyskutować
Katarzyna Ignas, Kachna Kraśnianka i Rafał Barski porozmawiają o przyszłości literatury regionalnej. Debata “Czy warto zajmować się książką regionalną?” rozpocznie się o 16:45 i potrwa godzinę. Eksperci odpowiedzą na pytania o rolę lokalnej literatury w dzisiejszych czasach.
Nowości wydawnicze
Podkarpackie wydawnictwa przygotowały stoiska z najnowszymi publikacjami. Targi Książki Regionalnej w Rzeszowie odwiedzą przedstawiciele Studio Wizualnego Damiana Gąsiewskiego, Wydawnictwa Ruthenus Rafała Barskiego, Wydawnictwa Libra, Wydawnictwa Varia Kolbuszowskiego i Wydawnictwa Dreams. Przyjadą też wydawcy z Krosna Wyżnego, Mielca i innych podkarpackich miast. Biblioteki z Boguchwały, Kolbuszowej, Krosna Wyżnego i Jasła również pokażą swoją działalność. Uczestnicy poznają ofertę lokalnych wydawców i nawiążą nowe kontakty.
(rem)
Czytaj więcej:
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.





![Gigantyczny pożar i katastrofa samolotu przy granicy z Podkarpaciem. Trwa walka z żywiołem [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pozar-roztocze-218x150.jpg)


![Wielki pożar lasu na Podkarpaciu. W akcji gaśniczej pomógł dron [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pozar-cewkow-3-218x150.jpg)
![“Oszukać przeznaczenie” na DK19. Fotografie z kolizji wskazują, że zadziałały tu siły wyższe [ZDJĘCIA] OSP KSRG Połomia](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zdarzenia-na-DK19-polomia-07-218x150.jpg)



![Tusk w Rzeszowie. Premier ogłosił, że Polska i Ukraina zbudują “armadę dronową” [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/expo-ukraina-rzeszow-tusk-2-218x150.jpg)




![Biblioteka Nowa, czyli „MAKI”. Prezydent Fijołek ogłasza plany wielkiej inwestycji [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/biblioteka-nowa-218x150.jpg)

![Kierowca z Rzeszowa pójdzie w ślady Roberta Kubicy? Wielka szansa Igora Polaka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/igor-polak-formula4-218x150.jpg)
![Dramatyczne starcie z prawami fizyki na łuku drogi. Kolejny wypadek motocyklisty [ZDJĘCIA] motocyklista](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/motocyklist-wypadl-z-drogi-03-218x150.jpg)
![Chmielnicki Sprint pod Rzeszowem. Każdy kierowca może wystartować, trwają zapisy [PROGRAM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/chmielnicki-sprint2026-218x150.jpg)







![Zrób zakupy i bezpłatnie sprawdź stan zdrowia. „Zdrowie pod Kontrolą” w sobotę w Galerii Rzeszów [ZDJĘCIA] zdrowie pod kontrolą galeria rzeszów](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zdrowie-pod-kontrola-03-218x150.jpg)
![Ranking liceów i techników 2026. Jak wypadły rzeszowskie szkoły? [LISTA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/technikum-liceum-rzeszow-218x150.jpg)


![Rzeszów rozdaje pieniądze na zabytki. Kto dostał dotacje i ile? [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zabytki-rzeszow2026-218x150.jpg)


![Nowa atrakcja dla aktywnych w Rzeszowie. Trwają prace w lesie na Słocinie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/slocina-prace-las-218x150.jpg)

![Wyjątkowy tunel w powiecie rzeszowskim objęty ochroną. To turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/tunel-szklary1-218x150.jpg)


![Nowy mural lotniczy w Rzeszowie. W tle ważna inwestycja w przyszłość uczniów [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/mural-lotniczy-rzeszow-5-218x150.jpg)




