Zdjęcie: materiały szpitala
Reklama

Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 w Rzeszowie zapewnia, że będzie przyjmował obywateli Ukrainy, którzy uciekają przed wojną na Ukrainie. 

Jak poinformował w sobotę KSW nr 1, obywatele Ukrainy, którzy potrzebują pomocy medycznej, są przyjmowani na zasadach ogólnych w Izbie Przyjęć przy ulicy Szopena 2. – Izba Przyjęć czynna jest przez całą dobę – zapewnia KSW nr 1. 

W sobotę Polska uruchomiła specjalny pociąg sanitarny, który będzie kursował na trasie Mościska-Warszawa-Mościska. Będą nim przewożeni obywatele Ukrainy, poszkodowani w wyniku rosyjskiej inwazji. 

Pociąg będzie mógł zabrać ok. 160 pasażerów. Ranni obywatele Ukrainy najpierw trafią do tymczasowego Szpitala Narodowego w Warszawie, tam przejdą badania diagnostyczne i w zależności od potrzeb będą rozwożeni do 120 polskich szpitali, które zgłosiły chęć pomocy.

Ponadto, przez najbliższe 4 tygodnie obywatele Ukrainy mogą za darmo jeździć pociągami Intercity klasy ekonomicznej w II klasie. W sobotę rano Straż Graniczna poinformowała, że od początku zbrojnego ataku Rosji do Polski dotarło ok. 100 tys. uchodźców z Ukrainy.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama