Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Rzeszów, obchodząc swoje 670-lecie, zachęca mieszkańców do uczestnictwa w plebiscycie „Osobowość Rzeszowa”. Propozycje można zgłaszać od 2 kwietnia.

„To okazja, by wyróżnić tych, którzy w szczególny sposób przyczyniają się do promowania i rozwoju miasta, inspirując i motywując innych swoją pasją oraz zaangażowaniem. Ludzi pełnych energii, którzy zmieniają lokalny świat na lepsze” – uważa ratusz. 

Plebiscyt „Osobowość Rzeszowa” ma być okazją nie tylko do wyróżnienia lokalnych bohaterów, ale również – zapowiada ratusz – formą zaangażowania mieszkańców w proces podejmowania decyzji dotyczących życia miasta.

– To szansa na wyrażenie swojego głosu i wsparcie dla tych, którzy znacząco przyczyniają się do rozwoju Rzeszowa – twierdzi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Plebiscyt składa się z kilku etapów. Kandydatów można zgłaszać od 2 kwietnia do 31 maja 2024 roku. Kandydatów oceni kapituła, składająca się m.in. z przedstawicieli rad społecznych oraz mediów. Wybierze maksymalnie 10 nominowanych do tytułu. 

Ostateczne słowo będzie należało jednak do mieszkańców, którzy będą mogli oddać głos na swojego faworyta w internetowym głosowaniu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Zwycięzca zostanie uroczyście uhonorowany podczas kolejnych obchodów rocznicy lokacji miasta.  – Wspólnie wybierzmy tych, którzy sprawiają, że Rzeszów jest coraz lepszym miejscem do życia i pracy – zachęca do udziału w plebiscycie Urząd Miasta Rzeszowa. 

Obrady kapitały i ocenę kandydatów zaplanowano w dniach 3-28 czerwca, nominacje będą ogłaszane od 1 lipca do 31 lipca. Głosowanie rozpocznie 1 sierpnia i potrwa do 31 października. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagrody w dniach 2-31 stycznia 2025.

Kandydata do plebiscytu można zgłosić e-mailem. Trzeba wysłać skanu wypełnionego formularza zgłoszeniowego, który jest na stronie: erzeszow.pl/osobowscrzeszowa.

Można również zgłosić kandydata w tradycyjnej, papierowej formie. Wspomniany formularz można wypełnić, wydrukować i wysłać pocztą na adres: Urząd Miasta Rzeszowa; Wydział Marki Miasta, Współpracy Gospodarczej i Turystyki, ul. Rynek 11, 35-064 Rzeszów.

Wypełniony formularz można również osobiście złożyć we wspomnianym wydziale. Na kopercie powinien być dopisek: „Osobowość Rzeszowa”. Jedno zgłoszenie (jeden formularz) może zawierać dane jednego kandydata.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama