Policjanci z Rzeszowa poszukują sprawców kradzieży na cmentarzach w Stobiernej i Jasionce. Z kilkudziesięciu nagrobków skradziono metalowe elementy.

[Not a valid template]

 

Policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu w sobotę około godz. 11 przez osobę odwiedzającą cmentarz. Na miejsce skierowane zostały policyjne patrole. Okazało się, że na cmentarzu w Stobiernej nieznani sprawcy okradli kilkadziesiąt nagrobków. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technicy kryminalistyki i funkcjonariusze dochodzeniowi przystąpili do oględzin cmentarza.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do kradzieży mogło dojść pomiędzy 9 a 11 stycznia br. Nieznani sprawcy wyrywali i kradli z nagrobków krzyże, figurki i ozdób z metali kolorowych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„Na cmentarzu w Stobiernej okradli 70 nagrobków. Funkcjonariusze sprawdzili również okoliczne cmentarze. W Jasionce ujawnili 7 kolejnych kradzieży. W wyniku kradzieży wiele nagrobków zostało uszkodzonych. W chwili obecnej trwają policyjne czynności zmierzające do ustalenia i wykrycia sprawców kradzieży. Policjanci szacują również spowodowane kradzieżą straty” – czytamy w komunikacie Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

rzeszownews@gmail.com

Reklama