Pięciu kandydatów zarejestrowała Państwowa Komisja Wyborcza w wyborach do Senatu w okręgu nr 56, który obejmuje Rzeszów, powiat rzeszowski i powiat łańcucki.

[Not a valid template]

 

Termin zgłaszania kandydatów na senatora i posłów minął we wtorek o północy. W okręgu nr 56 faworytem do zwycięstwa jest obecny prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc (SLD). PiS nie wystawia zbyt mocnego kandydata. Będzie nim – tak jak zapowiadaliśmy – prof. Aleksander Bobko, rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego.

W zwycięstwo prof. Bobko wierzą w PiS skrajni optymiści. Partia wyszła z założenia, że wysłanie Ferenca to jedyny realny sposób na to, by PiS przejął władzę w ratuszu. W przypadku przedterminowych wyborów PiS zamierza wystawić Wojciecha Buczaka, obecnego wicemarszałka podkarpackiego.

Oprócz Ferenca i prof. Bobko, o mandat senatora w okręgu nr 56 będzie walczyło jeszcze trzech kandydatów: Stanisław Bartman, radny PSL w sejmiku podkarpackim oraz prezes Podkarpackiej Izby Rolniczej, a także dr Krzysztof Kaszuba, rektor Wyższej Szkoły Zarządzania w Rzeszowie. Kaszuba jest kandydatem partii KORWiN.

Do Senatu kandydować będzie jeszcze Bogdan Bardzik, przedsiębiorca z Mogielnicy.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama