Reklama

Pięciu kandydatów zarejestrowała Państwowa Komisja Wyborcza w wyborach do Senatu w okręgu nr 56, który obejmuje Rzeszów, powiat rzeszowski i powiat łańcucki.

[Not a valid template]

 

Termin zgłaszania kandydatów na senatora i posłów minął we wtorek o północy. W okręgu nr 56 faworytem do zwycięstwa jest obecny prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc (SLD). PiS nie wystawia zbyt mocnego kandydata. Będzie nim – tak jak zapowiadaliśmy – prof. Aleksander Bobko, rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego.

W zwycięstwo prof. Bobko wierzą w PiS skrajni optymiści. Partia wyszła z założenia, że wysłanie Ferenca to jedyny realny sposób na to, by PiS przejął władzę w ratuszu. W przypadku przedterminowych wyborów PiS zamierza wystawić Wojciecha Buczaka, obecnego wicemarszałka podkarpackiego.

Oprócz Ferenca i prof. Bobko, o mandat senatora w okręgu nr 56 będzie walczyło jeszcze trzech kandydatów: Stanisław Bartman, radny PSL w sejmiku podkarpackim oraz prezes Podkarpackiej Izby Rolniczej, a także dr Krzysztof Kaszuba, rektor Wyższej Szkoły Zarządzania w Rzeszowie. Kaszuba jest kandydatem partii KORWiN.

Do Senatu kandydować będzie jeszcze Bogdan Bardzik, przedsiębiorca z Mogielnicy.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

  1. Panie prezydencie Ferenc. Dziękuję Panu za wieloletnią pracę na rzecz naszgo miasta Rzeszowa. Swoją pracą skutecznie zachęcił mnie Pan do oddania głosu na Pana prof. Bobko.
    Nigdy nie sądziłem, że prezydent którego szanuję, swoją pracą przekona mnie do głosowania na kandydata z partii której nie lubię.
    A dla Rzeszowa w parlamencie może przecież walczyć Pan Zdzisław Gawlik. Przecież Mają Panowie po drodze.

Comments are closed.