Reklama

Jeszcze w tym tygodniu urzędnicy mają wybrać firmę, która wybuduje żłobek na rzeszowskim osiedlu Drabinianka. Zgłosiło się 11 firm. Budowa ruszy z opóźnieniem.

Przetarg miał być już dawno rozstrzygnięty – we wrześniu i w tym samym miesiącu miała ruszyć budowa. Ale jak to bywa w ostatnim czasie w ratuszowym standardzie, procedury przetargowe przeciągały się albo z powodu braku ofert, albo z powodu cen, które firmy oferowały i urzędnicy kręcili nosem, że są za wysokie.

W końcu etap przyjmowania ofert na budowę nowego żłobka przy ul. Zielonej na os. Drabinianka został zamknięty. – Zgłosiło się 11 firm – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. – Teraz wszystkie oferty sprawdzamy i w tym tygodniu chcemy wyłonić wykonawcę – dodaje.

Z powodu opóźnień w rozstrzygnięciu przetargu, pierwotny termin zakończenia oddania żłobka do użytku (grudzień 2017 r.) może nie zostać dotrzymany.

„Calineczka”, bo tak się będzie nazywała nowa placówka, będzie podobna do tej, którą ratusz uruchomił w styczniu 2015 r. przy ul. Błogosławionej Karoliny.

Budynek nowego żłobka będzie parterowy, jego powierzchnia użytkowa wyniesie ponad 1,1 tys. m kw. W żłobku będzie 120 miejsc dla dzieci z podziałem na cztery grupy wiekowe do lat 3. W placówce będą sypialnie, bawialnia, jadalnia połączona z dużym przestronnym wielofunkcyjnym pomieszczeniem do zajęć dydaktycznych dla najstarszych dzieci.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Każda grupa będzie miała także swoją oddzielną łazienkę.

O budowę placówki  na os. Drabinianka prosili sami mieszkańcy, ponieważ tam w tzw. wieku żłobkowym mieszka w tej chwili ponad 600 dzieci. „Calineczka” ma być czynna przez cały rok od poniedziałku do piątku od godz. 6:00 do 17:00.

W Rzeszowie obecnie jest osiem miejskich żłobków, w których jest 1055 miejsc. Wszystkie są zapełnione.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama