Zdjęcie: Pixabay

Korowody, koncert na Rynku, gry, zabawy i nie tylko – tak ma wyglądać tegoroczny „Dzień Osób z Niepełnosprawnościami” w Rzeszowie. Miasto szuka stowarzyszeń, które chciałyby zorganizować takie wydarzenie.

Oferty można składać do 29 stycznia. „Dzień Osób z Niepełnosprawnościami” nawiązuje do obchodzonego 5 maja Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Jak wyjaśnia Andrzej Burnat, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Rzeszowa, rzeszowskie wydarzenie dla niepełnosprawnych może trwać kilka dni – do siedmiu dni przed lub po dacie wspomnianych świąt.

Stowarzyszenie, które wygra miejski konkurs, ma zorganizować co najmniej trzy korowody osób z niepełnosprawnością, dla przedstawicieli różnych rodzajów niepełnosprawności. Wszystkie mają spotkać się na wspólnej mecie: na rzeszowskim Rynku.

Oprócz tego trzeba zorganizować koncert i wydarzenie integracyjne na scenie obok ratusza oraz skoordynować gry i zabawy dla dzieci, pokazy oraz konkursy dla uczestników.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Za samym wydarzeniem ma iść również kampania na temat Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Zwycięzca konkursu otrzyma 50 tys. zł.

Pełny zakres wymagań i pozostałe szczegóły otwartego konkursu ofert na realizację „Dnia Osób z Niepełnosprawnościami”.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama