Reklama

Trzy firmy będą w środę (27 stycznia) walczyć w hotelu Grand Rzeszów o tytuł Startup Roku 2015. Będzie też mowa o pieniądzach, które można zdobyć na założenie startupu. 

Startup Mixer to cykliczne spotkania biznesowe organizowane przez Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości przy Uniwersytecie Rzeszowskim oraz po raz pierwszy przez Biuro Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Rzeszowa.

Kolejna edycja Startup Mixer odbędzie się w najbliższą środę w hotelu Grand Rzeszów. Początek o godz. 17:00. To nie tylko ciekawe startupy i panele dyskusyjne, ale – wyjątkowo zostanie przeprowadzona debata pt. „Inwestycje w startupy – przyszłość  regionu”.

Przedstawiciele społeczności startupowej, administracji lokalnej oraz dużego biznesu będą starali się sprecyzować potrzeby młodego biznesu oraz wypracować najlepsze formy wzajemnej współpracy wszystkich środowisk.

Startup Mixer będzie miejscem debaty o przyszłość innowacji na Podkarpaciu,  ze szczególnym uwzględnieniem programu „Platformy startowe dla nowych pomysłów” Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, która przeznaczy 200 mln euro na wsparcie startupów w Polsce Wschodniej.

Styczniowa edycja Startup Mixer będzie połączona z  galą finałową  konkursu Startup Roku 2015. O ten tytuł powalczą trzy startupy:

– Share_Lock – firma jako pierwsza w Rzeszowie zaprezentowała swoją kamienicę zagadek. Fascynująca, emocjonująca, zupełnie nowa forma rozrywki dla odważnych i kreatywnych ludzi.

– SRDF – to marka oferująca geometryczne, proste formy, które wyglądają dobrze na każdej kobiecej sylwetce bez względu na wiek. To projekty przeznaczone do komponowania codziennych stylizacji, w których dobry basic to podstawa.

– EaseByte – startup zajmuje się budową, obsługą serwisów oraz mediów społecznościowych. Firma oferuję szeroką gamę usług związanych z tworzeniem stron internetowych.

Dodatkowe atrakcje zaprezentują rzeszowskie startupy: Moonlight oraz 3DSfera, które zorganizują zawody geamingowe oparte o technologię Oculus Rift.

Patronat nad Startup Mixer objęli Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, oraz Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: