Zdjęcie: Materiały WSPiA

Test składający się z 50 pytań wielokrotnego wyboru oraz część ustna – tak będzie wyglądał trzeci etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie, od ośmiu lat organizowanej przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą.

Do trzeciego etapu – finału – Olimpiady zakwalifikowało się 30 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. To osoby, które w poprzednich dwóch etapach najlepiej poradziły sobie z testami i pytaniami problemowymi. W drodze do finału pokonały 2200 uczniów z 260 szkół ponadgimnazjalnych w Polsce.

W tym roku w finałowym etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie Podkarpacie reprezentować będzie dwóch uczniów: Daniel Konieczny z Tarnobrzega oraz Jan Sobuś z Łańcuta.

Najliczniejszą grupę stanowią jednak uczniowie z Małopolski – aż 11 osób. Ze Śląska zakwalifikowało się siedmiu uczniów, z Dolnośląskiego – trzech, a z Łódzkiego – dwóch. Pozostałe województwa, czyli: mazowieckie, warmińsko-mazurskie, pomorskie, lubelskie oraz opolskie mają po jednym przedstawicielu.

Finał Olimpiady odbędzie się w środę 11 kwietnia. Jej uczestnicy spotkają się w kampusie WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Punktualnie o godz.10:00 rozpoczną pierwszą część (pisemną) trzeciego etapu. Zadaniem uczniów będzie rozwiązanie testu wielokrotnego wyboru. Będą mieli na to 60 minut.

Dziesięciu najlepszych uczestników przejdzie do części ustnej. Od 13:00 odpowiadać będą przed Komisją Centralną, w skład której wchodzą profesorowie, wykładowcy WSPiA specjalizujący się we wszystkich dziedzinach prawa. Zwycięzcę poznamy około godziny 15:30.

Nagrody

W trzecim etapie najlepsi uczniów powalczą o cenne nagrody. Zajęcie I i II miejsca daje możliwość bezpłatnego studiowania w WSPiA i bezpłatne zakwaterowanie w Wielomieszkaniowym Domu Studenckim WSPiA. III, IV lub V miejsce pozwala na bezpłatne studia w WSPiA.

Dodatkowo finaliści i laureaci Olimpiady mają możliwość podjęcia studiów poza postępowaniem kwalifikacyjnym nie tylko w WSPiA, ale i m.in. w Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu i Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama