KULTowy początek XXII Rzeszowskich Juwenaliów [ZDJĘCIA]

Kilkanaście tysięcy studentów bawiło się podczas pierwszego dnia XXII Rzeszowskich Juwenaliów. Gwiazdami byli Happysad i Kult. Juwenaliom patronuje Rzeszów News.

 

W czwartek (7 maja) miasteczko akademickie Politechniki Rzeszowskiej, gdzie odbywają się koncerty podczas studenckiego święta, przeżywało prawdziwe oblężenie. Muzycznymi gwiazdami pierwszego dnia imprezy były zespoły Happysad i Kult z charyzmatycznym Kazikiem Staszewskim na czele.

Zanim jednak pojawiły się one na juwenaliowej scenie zaprezentowali się: Chwytak & Dj Wiktor oraz mielecka formacja Mr. Pollack. Pierwszy z zespołów to coraz bardziej popularny duet, który zasłynął nagraną w zeszłym roku parodią utworu „Dernière Danse” z repertuaru młodej francuskiej wokalistki znanej pod pseudonimem Indila. Dość kontrowersyjna polska wersja piosenki zatytułowana jest „Zajebały żule mi”.

Grupy Mr. Pollack nie trzeba nikomu przedstawiać. To zespół stworzony przez braci Polaków blisko 30 lat temu. Rzeszowskiej publiczności zaprezentowali największe przeboje zgromadzone na sześciu wydanych do tej pory albumach.

Nie mogło ich nie być

Jednak największe poruszenie wśród publiczności wywołało pojawienie się na estradzie gwiazd koncertu. Marki, jakimi bez wątpienia są Happysad i Kult, które są częstymi gośćmi w Rzeszowie, nie zawiodły publiki. I z wzajemnością.

– Jestem nawet nie fanem, a wręcz wyznawcą Kazika. Na dzisiejszy występ przyjechałem z Ustrzyk. Jeśli tylko mam taką możliwość, bywam na każdym koncercie Kultu – mówił 30-letni Marcin.

Juwenalia to nie tylko święto studentów. Bawią się na nich całe rodziny. – Politechnikę skończyłem blisko 20 lat temu. Byłem chyba na wszystkich juwenaliach. Nie wyobrażałem sobie, że i w tym roku mogło mnie tu zabraknąć. Zabrałem ze sobą swoich najbliższych. Kiedyś jako młodzi ludzie bywaliśmy tutaj z żoną, wtedy jeszcze dziewczyną. Dziś towarzyszy nam nastoletnia córka, której wcale nie przeszkadza to, że na imprezie towarzyszą jej rodzice. Bawimy się znakomicie. Specjalnie na ten czas wzięliśmy urlopy, żeby na następny dzień nie iść do pracy z zapałkami w oczach – podkreślał z uśmiechem pan Jurek.

Będą Elektryczne Gitary i Coma

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Występy muzycznych gwiazd XXII Rzeszowskich Juwenaliów skończyły się już po północy w piątek. A właśnie dziś i w sobotę czekają nas kolejne atrakcje. Dziś zagrają Kabonos, Bisz, Ras Luta & Kuba 1200, Strachy na Lachy i Luxtorpeda. Początek o godz. 16:30.

W sobotę wystąpią TaLLib & Sztoss, Miuosh, Coma, Bracia Figo Fagot oraz dawno niewidziane Elektryczne Gitary, które w tym roku świętują swoje 25-lecie.

Na czas trwania imprezy organizatorzy uruchomili także specjalną strefę klubową, która działa od godz. 20:00 do 5:00 rano dnia następnego. Tam też można zabawić się w rytm muzyki, serwowanej m.in. przez Aleksa, Adi, LarsM, Kamila Pankowskiego czy Digital Mode. Koncerty od godz. 17:30.

W piątek i sobotę odważniejsi studenci będą mogli wykonać skok na bungee z wysokości 60 metrów. Za ten wyczyn śmiałkowie będą musieli jednak zapłacić 60 zł. Ponadto można przejechać się gokartem i odwiedzić wesołe miasteczko. Na koncerty wstęp jest wolny.

Rzeszowskie Juwenalia są organizowane przez Politechnikę Rzeszowską, Wyższą Szkołę Prawa i Administracji, Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania oraz Wyższą Szkołę Inżynieryjno-Ekonomiczną.

Zdjęcia z korowodu studentów możecie zobaczyć TUTAJ.

eMKa

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama