„Miłociński Klub Rodzinny” oraz cykl warsztatów „Zabawa – kulturalna przełęcz łącząca pokolenia” – to kolejne społeczne inicjatywy  realizowane w ramach w ramach projektu „Kultura jest dla ludzi”.  W programie mnóstwo warsztatów, spotkanie z psychologiem, podróżnikiem czy ratownikiem medycznym.

[Not a valid template]

 

„Miłociński Klub Rodzinny”  ma za zadanie dostarczenie młodym rodzinom z osiedla Miłocin możliwości i pretekstów, by wychodzić z domu i spędzać czas z korzyścią dla siebie i swoich dzieci.

W RDK filia Miłocin  (ul. Miłocińska 75) zostaną  zorganizowane następujące szkolenia: „Pierwsza pomoc dzieciom” – interaktywne warsztaty z udziałem ratownika medycznego (odbyły się w czwartek); „Rodzinne podróżowanie”, czyli  spotkanie z podróżującą rodziną, która samodzielnie organizuje dalekie wyjazdy ze swoimi małymi dziećmi (12 października., godz. 17:00).

Zaplanowane jest także spotkanie z psychologiem – „Słuchaj, a będziesz wysłuchanym” – który wskaże podstawowe czynniki niezbędne dla prawidłowego rozwoju komunikacyjnego i poznawczego dziecka (19 października, godz. 17:00) oraz warsztaty żywieniowe z certyfikowanym dietetykiem – „Zdrowe dziecko zdrowo je”.

Zgłoszenia na warsztaty w ramach „Miłociński Klub Rodzinny” należy wysyłać na adres e-mail: biuro@gdziecko.pl. W tytule maila należy wpisać – „Miłociński Klub Rodzinny”, natomiast w treści: imiona i nazwiska zgłaszanych osób oraz wiek dzieci; nazwę warsztatów, w których chcą uczestniczyć; numer telefonu do kontaktu.

Natomiast projekt „Zabawa – kulturalna przełęcz łącząca pokolenia” to z kolei propozycja skierowana szczególnie dla mieszkańców osiedla Budziwój. Jej celem jest międzypokoleniowa integracja, której wynikiem będzie podniesienie kompetencji wychowawczych rodziców i dziadków małych dzieci.

Organizatorzy „Zabawy…” zaplanowali warsztaty w RDK filia Country (ul. Herbowa 3) z pedagogiki zabawy i kreatywnych metod pracy z dzieckiem (odbyły się we wtorek) oraz bajkoterapii (18 października, godz. 16:00-19:00).

Jedno spotkanie natomiast odbędzie się w RDK filia Budziwój (ul. Budziwojska 194) i będą to: „Warsztaty z choreoterapii. Poznaj tradycyjny strój budziwojski i lokalne przyśpiewki”, które odbędą się  12 października o godz. 17:00-20:00.

Zgłoszenia na poszczególne warsztaty przyjmowane są w Rzeszowskim Domu Kultury filia Country przy ul. Herbowej 3, od 12:00 do 20:00. Liczba miejsc jest ograniczona. Wstęp na wszystkie warsztaty jest bezpłatny.

Projekty „Miłociński Klub Rodzinny” oraz „Zabawa – kulturalna przełęcz łącząca pokolenia” to dwa z czterech projektów realizowanych przez RDK w ramach „Kultura jest dla ludzi”.

Dwa inne projekty – „Budziwojskie spotkania ludzi z pasją”, „Warsztaty odnawiania starych przedmiotów i nadawania nowej formy” – także są już realizowane. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

„Kultura jest dla ludzi” odbywa się pod patronatem Rzeszów News. Projekt finansowo wspiera Narodowe Centrum Kultury.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama