Na cykl bezpłatnych warsztatów „Tradycja i nowoczesność na rodzinnym stole” dla mieszkańców osiedla Budziwój oraz warsztaty odnawiania starych przedmiotów i nadawania im nowej formy dla mieszkańców osiedla Miłocin zaprasza Rzeszowski Dom Kultury. Warsztaty ruszają w poniedziałek.

[Not a valid template]

 

Cykl warsztatów „Tradycja i nowoczesność na rodzinnym stole” są częścią lokalnej inicjatywy „Budziwojskie spotkania Ludzi z pasją”. Realizowane są w ramach projektu „Kultura jest dla ludzi”, podobnie jak warsztaty odnawiania starych przedmiotów.

Celem „Budziwojskich spotkań…” jest próba integracji całego środowiska lokalnego osiedla Budziwój.

W ramach projektu zorganizowane zostaną warsztaty tematyczne i konkursy poruszające różnorodną tematykę, tak aby ich uczestnicy mogli sami wybrać dziedziny, które ich interesują i w których chcieliby pogłębić swoją wiedzę.

Cotygodniowe warsztaty pod nazwą „Tradycja i nowoczesność na rodzinnym stole” odbędą się w dniach: 26 września, 3 października, 10 października i 17 października br. w godzinach 16:00 – 19:00 w budynku Rzeszowskiego Domu Kultury filia Country przy ul. Herbowej 3.

Równolegle z warsztatami przeprowadzone zostaną dwa konkursy z nagrodami: informatyczny – „Nasze Osiedle Budziwój – Prezentacja Multimedialna” oraz plastyczny – „Osiedle Budziwój Oczami Dzieci – Jak Widzisz Swoje Osiedle za 20 Lat”.

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi na spotkaniu integrującym i podsumowującym pod nazwą „Budziwojanie, poznajmy się”, które odbędzie się 29 października RDK filia Country w godzinach 17:00 – 21:00.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W poniedziałek ruszają także bezpłatne warsztaty odnawiania starych przedmiotów i nadawania im nowej formy dla mieszkańców osiedla Miłocin. Warsztaty potrwają do 29 września. Trwać będą w godzinach 8:00-12:00 w budynku Rzeszowskiego Domu Kultury filia Miłocin.

Podczas czterodniowych warsztatów prowadzonych przez instruktora każdy uczestnik nauczy się jak odnowić stary lub zniszczony przedmiot, który stanowi niejednokrotnie pamiątkę rodzinną.

Podsumowanie warsztatów stanowić będzie wystawa prac uczestników, którą będzie można oglądać od 30 września w godzinach 12:00 – 15:00 w RDK filia Miłocin przy ul. Miłocińskiej 75.

Cykl obu warsztatów jest finansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2016. Rzeszów News jest patronatem projektu „Kultura jest dla ludzi”.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama