Reklama

Wystawa „Beksiński Nieznany”, druga edycja festiwalu kolorów ColoURit, Student ma Talent – to pierwsze znane projekty kulturalne tegorocznych KultURaliów, organizowanych przez Uniwersytet Rzeszowski.

„Student ma Talent” to trzecia edycja ogólnopolskiego konkursu, w którym poszukiwane są niezwykłe, wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju talenty. Jeśli grasz, śpiewasz, tańczysz, rzeźbisz, malujesz, robisz zdjęcia, a może dobrze się recytujesz lub wcielasz się, naśladujesz w różne postaci, to konkurs jest właśnie dla Ciebie.

Zgłoszenia do „Student ma Talent” należy wysłać po wypełnieniu formularza, który dostępny jest TUTAJ. Casting odbędzie się 26 kwietnia na Wydziale Muzyki UR przy ul. Dąbrowskiego od godz. 10:00 do 16:00, a gala finałowa w przeddzień koncertów, czyli 18 maja.

Kolejnym wydarzeniem kulturalnym KultURaliów 2016 będzie druga edycja Studenckiego Festiwalu Kolorów ColoURit. Jej uczestnicy stoczą bitwę kolorów, która polega na obsypywaniu się proszkami holi. ColoURit będzie zwieńczeniem barwnego korowodu, który 19 maja rozpocznie koncertową część KultURaliów.

– Chcemy, aby jak najwięcej studentów wzięło udział w wydarzeniu. Poprawiliśmy błędy, których nie udało nam się uniknąć podczas poprzedniej edycji i w tym roku zamówiliśmy jeszcze więcej proszków, oraz przygotowaliśmy jeszcze więcej przestrzeni do zabawy – mówi Kamil Statkiewicz, koordynator projektu.

ColoURit rozpocznie się o godz. 18:00 w Miasteczku Akademickim Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Cichej na terenie pod sceną.

Kulturalnym wydarzeniem na skalę krajową będzie z kolei zorganizowana we współpracy z Fundacją Beksiński wystawa „Beksiński Nieznany”, która zostanie połączona z multimedialnymi wykładami. To jedyna okazja, aby „wniknąć” w przestrzeń obrazów dzięki modyfikowanej komputerowo grafice. Dla studentów UR wystawa będzie bezpłatna i zobaczyć ją będzie można w Galerii na Wydziale Sztuki UR w dniach 9-15 maja.

– Znane wszystkim studentom UR projekty takie jak „Dni Smakosza”, „Gotuj z dietetykiem”, „gra miejska THE TWINS” czy „Oczyma niewidomych” są na etapie domykania szczegółów i już na początku kwietnia przekażemy wszystkie informacje – zapowiada Marta Guziakiewicz, rzecznik prasowy Samorządu Studenckiego UR.

Koncerty KultURaliów 2016 odbywać się będą na Miasteczku Akademickim UR przy ul. Cichej w dniach 19-21 maja. Jak dotychczas organizatorzy zdradzili na razie dwa występy: koncerty Luxtorpedy i rumuńskiego piosenkarza pop i dance Mario Bischina. Pełna lista artystów ma być znana na początku kwietnia.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: