Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News

Czy studenci w Polsce mają talent? Jeśli tak, to jaki? O tym dowiemy się  podczas przesłuchań do konkursu „Student Ma Talent”, który od czterech lat jest organizowany w ramach rzeszowskich KultURaliów 2017.

Jeszcze dobrze nie skończył się jeden casting w Rzeszowie, a już  można zgłaszać się do kolejnego. Tym razem chodzi o ogólnopolski konkurs „Student Ma Talent”, który odbędzie się już po raz czwarty w ramach Podkarpackiego Festiwalu – KultURalia organizowanego przez Samorząd Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jego celem jest zgromadzenie talentów  z zakresu tańca, śpiewu oraz sztuki wizualnej z wszystkich uczelni z naszego kraju oraz wyłonienie największego z nich.

„Grasz, śpiewasz, tańczysz? Rzeźbisz, malujesz, robisz zdjęcia? Dobrze recytujesz lub wcielasz się, naśladujesz w różne postacie? A może masz inny nietypowy talent? Czekamy właśnie na Ciebie!” – zachęcają do wzięcia udziału w castingu organizatorzy konkursu na Facebooku.

Studenckie talenty w tym roku będzie oceniać jury w składzie: Marek Pyś – aktor, któremu  rozpoznawalność przyniosły mu charakterystyczne role Wujka Władka w „Świecie według Kiepskich” oraz Zenona Łazanka w „Pierwszej miłości”, prof . Jacek Ścibor – tenor, interpretator liryki wokalnej od pieśni barokowej po piosenkę aktorską, Gabriel Piotrowski – utalentowany tancerz, aktor, finalista trzeciej edycji talent-show You Can Dance, Dagmara Kowal-Hazuka – właścicielka galerii sztuki współczesnej DagArt Galerie oraz Jakub Jonkisz – pochodzący z Rzeszowa wokalista, kompozytor oraz autor tekstów, uczestnik programu X-Factor w 2014 r., w którym zajął IV miejsce.

Jeśli jesteś studentem i masz talent, warto się zgłosić, ponieważ na finalistów czekają nagrody pieniężne w wysokości 3 tys. zł za pierwsze miejsce, 2 tys. zł za drugie i 1 tys. zł za trzecie.

Do castingu można zgłaszać się już wypełniając formularz znajdujący się na stronie urz.pl/smt/

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Przesłuchania wstępne odbędą się 25 kwietnia w Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego (ul. Dąbrowskiego 83).

KultURalia 2017 rozpoczną 15 maja. Konkurs „Student Ma Talent” w ramach piątej edycji święta studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego będzie jednym z 23 wydarzeń kulturalno-sportowych. Odbędzie się jeszcze m.in. Festiwal Kolorów ColoUR it i otwarty turniej CS:GO.

Najważniejszą częścią KulURaliów będą oczywiście koncerty, które zaplanowano w dniach 25-27 maja. Na trzech scenach w ciągu trzech dni odbędzie się 40 koncertów. Artystów, którzy wystąpią, poznamy w pierwsze połowie kwietnia.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama