Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Chcesz kreatywnie spędzić czas? Jesteś pasjonatem gier planszowych? A może szukasz alternatywy dla codziennych form rozrywki lub pragniesz poznać ciekawych ludzi? Jeśli tak, to Noc Planszówek, która w środę (17 maja) odbędzie się w Rzeszowie, jest właśnie dla ciebie.

Noc Planszówek po raz trzeci organizuje Samorząd Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego w ramach KultURaliów, które w tym roku trwają od 15 do 27 maja.

– Ideą tego wydarzenia jest zaszczepienie pasji do gier planszowych szerszemu gronu odbiorców, aktywizowanie młodego pokolenia do kreatywnego spędzania czasu, integrowanie miłośników fantastyki, prezentowanie alternatywnych możliwości rozrywki i spędzania wolnego czasu, łączenie pokoleń – wyjaśnia Wojciech Socha z Samorządu Studenckiego UR.

– Noc Planszówek to również różne turnieje, konkursy oraz zabawy integracyjne. Przy współpracy z takimi wydawnictwami jak Black Monk, Rebel, czy Piatnik przygotowaliśmy dla uczestników szereg gier, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody, m.in. gry planszowe – dodaje Socha.

Noc Planszówek jest nie tylko studentów, ale wszystkim mieszkańców Rzeszowa bez względu na wiek.  Planszówkowa zabawa rozpocznie się w środę (17 maja) od godz. 14:00 w Klubie Pod Palmą (ul. Cicha 4a). Do wyboru będzie ponad 100 gier. Wstęp wolny.

Noc Planszówek to jedno z wielu wydarzeń, które poprzedza koncertowy finał KultURaliów rozpoczynający się 25 maja, podczas którego usłyszymy m.in. Palucha, Kękę, Poparzenych Kawą Trzy, Strachy na Lachy, Wańkę Wstańkę, Farben Lehre, Diaboła Borutę, Barking Irons, YoungSoul, Bankai.

Więcej na temat KultURaliów 2017, które są organizowane przez Uniwersytet Rzeszowski, możecie przeczytać TUTAJ.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: