Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Pogoda im nie straszna! Studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego, WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w czwartek rozpoczęli swoje święto – KultURalia 2019. Potrwa do soboty.

Pogoda nie rozpieszcza organizatorów KultURaliów. Padający od wielu dni deszcz sprawił, że musieli oni przenieść trzydniowe koncerty z placu targowego przy ul. Dołowej na miasteczko akademickie UR przy ul. Cichej, zapadła też decyzja o rezygnacji ze strefy klubowej i odwołaniu zaplanowanego na piątek koncertu zespołu Big Cyc. 

W czwartek KultURalia, jak co roku, rozpoczęły się od barwnego korowodu, który po południu przeszedł sprzed budynku UR na al. Rejtana na rzeszowski Rynek. Z szacunków policji wynika, że w korowodzie szło około 200 osób. 

Na Rynku na studentów czekał koncert zespołu Zakopower, który zagrał na rozgrzewkę KulURaliów. – Rzeszów jest miastem młodych ludzi. Dzisiaj, jutro, pojutrze będzie należał do was. Życzę, aby do mieszkańców ten nasz kochany Rzeszów wrócił w niepogorszonym stanie – mówił do studentów Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa.

Studentom dobrej zabawy życzyły władze województwa oraz władze wszystkich trzech uczelni. – Chciałbym, żeby to święto było świętem młodości, radości i odpowiedzialności – mówił prof. Sylwester Czopek, rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego. 

– Cieszymy się, że jesteście z nami na przekór pogodzie, na przekór zimnu, na przekór egzaminów, które was czekają. Teraz trzeba się przygotować, naładować pozytywnie energią i później wszystko zdać – mówił z kolei prof. Wojciech Walat, prorektor ds. studenckich i kształcenia UR.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Dr Andrzej Rozmus, prorektor ds. nauki WSIiZ, uważa, że czas na zabawę nigdy nie jest czasem straconym. – Życzę, żebyście się dobrze bawili, ale jednocześnie, żebyście dotrwali do niedzielnych wyborów do Parlamentu Europejskiego. Warto na te wybory iść. To dla was dobry wybór – przypominał studentom dr Rozmus. 

Dr Bożena Sowa, prorektor ds. ogólnych WSPiA, życzyła uczestnikom KultURaliów przede wszystkim dobrej pogody, bo ta jest bardzo niepewna. 

Przedstawiciele samorządów studenckich z rąk wiceprezydenta Marka Ustrobińskiego odebrali symboliczny klucz do bram Rzeszowa. – Czekają nas pełne trzy dni wspaniałych wrażeń – nie ma wątpliwości Kamila Sikorska, przewodnicząca Samorządu Studenckiego UR.

Niedługo później z Rynku na miasteczko akademickie UR w korowodzie ruszyło już więcej osób – ok. 500. W pierwszy dzień na scenie głównej zagrają: Another (support), Pawbeats live band (VNM, Bisz, Natalia Grosiak, Marika, Bonson, Te-Tris), Grzegorz Hyży i Hunter. 

Grafika: Materiały Uniwersytetu Rzeszowskiego

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama