Już w najbliższą sobotę (20 września) odbędzie się w Rzeszowie kolejna edycja akcji „Kultura od kuchni”. Organizowanej w ramach „Europejskich Dni Dziedzictwa”, towarzyszyć będzie wiele atrakcji.

W ramach corocznej akcji „Kultura od kuchni” większość placówek kulturalnych otworzy bezpłatnie swe podwoje dla zwiedzających. Tego szczególnego dnia będzie można w nich zobaczyć prawie wszystko to, czego nie widać na co dzień. To jedyna okazja dla najbardziej ciekawskich, by zajrzeć na ich zaplecza czy do garderób artystów. Poniżej prezentujemy szczegółową listę instytucji biorących udział w akcji oraz godziny, w których będzie można je odwiedzić.

Ponadto o godz. 13 w Teatrze Maska będzie okazja do obejrzenia spektaklu „Wiedźmy” Teatru Ka – tureckiego teatru cieni Karagöz. Po nim odbędzie się wykład połączony z warsztatami.

Na godz. 15 zaplanowano szereg atrakcji na rzeszowskim Rynku. Na scenie odbędzie się „Koncert sąsiadów” – Folklórna skupina Kňahinka z Miejskiego Domu Kultury ve Vranovie nad Topl’ou. Będzie też coś dla ciała, czyli „Kulinaria sąsiadów”, w których udział wezmą: Szkoła SOS im. A.Dubceka ve Vranovie nad Topl’ou, Zespół Szkół Gospodarczych w Rzeszowie i Makarony Polskie S.A. Z kolei Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza na akcję plastyczną zatytułowaną „Rzeszowski Rynek w oczach mieszkańców”.

O godz. 17 odbędzie się koncert zapowiadający Rzeszów Jazz Festival. Na scenie wystąpią znany rzeszowski raper Eskaubei z nowym projektem Eskaubei i Tomek Nowak Quartet, ukraiński jazzman Igor Zakus w projekcie Jazz Kolo – Samba Kolo oraz światowej klasy brytyjska saksofonistka Patsy Gamble z zespołem.

eMKa

 

DRZWI OTWARTE INSTYTUCJI KULTURY

– Biuro Wystaw Artystycznych – prof. Antoni Fałat – wystawa malarstwa (godz. 10-20)

– Muzeum Dobranocek – arkana pracy scenografa animacji lalkowych oraz projekcje filmowe (godz. 10-17)

– Galeria Fotografii – „Rzeszów w obiektywie okupanta” – wystawa unikalnych zdjęć historycznych (godz. 12-20)

– Rzeszowski Dom Kultury – „Północ – Południe” dzień otwarty w filiach RDK „Biała” i „Staromieście” (godz. 15-19)

– Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna – start strony internetowej z multimedialną prezentacją materiałów pozyskanych od mieszkańców województwa podkarpackiego, zeskanowanych w ramach projektu „Przeszłość w pamiątkach ukryta”; „Jak dawniej bywało. Zwyczaje i obrzędy w powiecie rzeszowskim” – finał konkursu plastycznego. Wypożyczalnia Muzyczna (od godz. 11)

– Podziemna Trasa Turystyczna – bieżąca ekspozycja (godz. 17-18)

– Wojewódzki Dom Kultury – drzwi są zawsze otwarte (godz. 12-20)

– Filharmonia Podkarpacka – zaplecze sceny, garderoby (godz. 12-13)

– Teatr im. W. Siemaszkowej – Galeria Szajny (godz. 11-12)

– Muzeum Historii Miasta Rzeszowa – „VI wieków miasta Rzeszowa” (godz. 11-12)

– Estrada Rzeszowska – wieczór wspomnień (godz. 18-20)

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama