Malarz, rzeźbiarz, pisarz, doktor filozofii, zwolennik legalizacji marihuany. O kim mowa? O Kamilu Sipowiczu. W czwartek przyjedzie on do Rzeszowa na spotkanie ze swoimi czytelnikami.

Przyjazd 62-letniego Kamila Sipowicza, prywatnie męża wokalistki Kory Jackowskiej, jest związany z inicjatywą „Kulturalne czwartki” prowadzoną przez rzeszowską księgarnię artystyczną „BoSz” w galerii Millenium Hall. Księgarnia systematycznie organizuje spotkania ze znanymi autorami książek. Tak będzie również w najbliższy czwartek.

Tym razem czytelnicy będą mieli okazję spotkać się z Kamilem Sipowiczem, doktorem filozofii. Sipowicz jest autorem takich książek jak „Czy marihuana jest z konopi?”, „Kora, Kora. A planety szaleją”, „Encyklopedia polskiej psychodelii” oraz tomików poetyckich.

Kamil Sopowicz także maluje oraz zajmuje się rzeźbiarstwem. Na swoim koncie ma wystawy m. in. w Berlinie, Monachium, Krakowie i Warszawie. Sipowicz publikował również teksty w takich magazynach jak: Playboy, Polityka i Tylko Rock. W ostatnim czasie głośno jest o nim zazwyczaj, gdy w mediach przetacza się dyskusja o legalizacji marihuany w Polsce. Sipowicz jest zwolennikiem legalizacji miękkich narkotyków.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Artysta cierpi na depresję, która jak twierdzi odbierała mu zdolność pisania. Dzięki antydepresantom powracał na twórczą drogę, ale uważa, że z tej choroby nie można się wyleczyć. Co więcej, Kamil Sipowicz doszedł do wniosku, że odziedziczył ją po swojej mamie.

Spotkanie z pisarzem odbędzie się w czwartek (25 lutego) w księgarni „BoSz” (poziom 1 Millenium Hall). Początek o godz. 18:00. Wstęp wolny.

JOANNA GOŚCIŃSKA

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama