Od „Gorzkich Żali” przez „Palucha”, Brzechwę, fotografie, metal do miliona endorfin wywołanych śmiechem.  Sprawdźcie, co przez najbliższe dni będzie się działo w Rzeszowie.

KONCERTY

Zapowiadany przez nas piątkowy koncert Piotra Roguckiego, wokalisty zespołu Coma, w rzeszowskim klubie Pod Palmą został odwołany. Poinformował o tym sam artysta na swoim profilu na Facebooku. Powodem odwołania koncertu było bardzo małe zainteresowanie występem Roguckiego.

Klub Pod Palmą „z wielką przykrością” również potwierdził, że do koncertu nie dojdzie. Bilety można zwracać w punktach sprzedaży: w sklepie Toxic (ul. 3 Maja), Trasie Podziemnej (ul. Rynek 26).

„Paluch” w Vinylu

W klubie Vinyl (al. Piłsudskiego 31) dzisiaj (18 marca) koncert „Palucha” w ramach trasy 10/29 Tour 2016. Ten polski raper, to były członek zespołu Aifam oraz współtwórca kolektywu DIIL Gang i Syntetycznej Mafii.

„Paluch” od 2004 r. prowadzi solową działalność artystyczną. W Rzeszowie zagra o 20:00. Bilety w cenie 35 zł można jeszcze kupić w sklepach Ataman Shop, Ganja Mafia SHOP Rzeszów, klubie Vinyl oraz na stronie ekobilet – TUTAJ.

Dla odmiany w sobotę (19 arca) można wybrać się do pubu Underground w Rzeszowie (ul. Matejki 10) na koncert zespołu [peru]. Tworzą go, jak mówią sami członkowie, „trzy osoby, trzy instrumenty, jeden zgiełk. bez etosu, patosu, stresu i chorych ambicji. W zgodzie i harmonii z zasadami DIY oraz DIFM i IWDIFY”. Początek koncertu o 20:00, bilety w pubie za 10 zł.

W „Mikrofonie” (ul. Matejki 8a) również w sobotę (19 marca) zagra  rockowy zespół Phedora. To polska grupa z Lublina, powstała w 2011 r., ale dopiero cztery lata później, nakładem własnej pracy wydali swój debiutancki album „The House of Ink”.  Razem z nimi na scenie wystąpi rzeszowska hardrockowa grupa Insani i Barking Irons.

Początek koncertu o 20:00, a bilety w cenie 15 zł będzie można kupić w pubie.

Jam session

Jak grać dobrą muzykę to najlepiej kulturalnie! A gdzie? Dziś (18 marca) w pubie Kultura (ul. Szopena 59), gdzie odbędzie się marcowa edycja rzeszowskiego jam session. Jeśli posiadasz „wiosło”, „kajak” a nawet cały „okręt” zabierz go ze sobą, przyjdź i zagraj, do czego zachęcają organizatorzy.

Jeśli nie posiadasz sprzętu, a chcesz wziąć udział w jam session, to nic straconego. W pubie Kultura zostanie zapewnione również zaplecze techniczne w postaci instrumentów, wzmacniaczy, itp. Początek o 21:00. Wstęp wolny.

Free jazz w Jazz Roomie

Sobota to również dobry czas, żeby świętować swoje urodziny. Tak też uznali członkowie zespołu Cerebrum, którzy w Vinylu będą obchodzić 25 lat istnienia zespołu. Cerebrum ma na koncie dwie płyty i klika materiałów demo. Zespół grał koncerty z legendami polskiej sceny metalowej: Kat, Dragon, Pandemonium, Trauma, Kreon. W tym miesiącu ukazała się ich najnowsza płyta – „Wrzaskun”.

Na scenie w Vinylu pojawią się również Neolith oraz Excidium. Początek koncertu o 19:00. Bilety w cenie 15/20 zł można kupić w pubie oraz sklepie monopolowym Soplica.

W niedziele (20 marca) natomiast w Jazz Roomie (ul. Kościuszki 9 )„Gorzkie Żale” w wykonaniu krakowskiego zespołu Payoff. To połączenie free jazzu, muzyki improwizowanej i post rocka. „Gorzkie Żale” to ich drugi album, dla którego inspiracją stała się tradycja polskiego, XVIII-wiecznego nabożeństwa pasyjnego. Płyta ma charakter mistyczny. Zachwyca różnym splotem tradycji muzycznych oraz nową grą znaczeń, odniesień i inspiracji.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Koncert rozpocznie się o 20:00. Bilety w cenie 20/30 zł dostępne są w Grand Hotelu.

WYSTAWY

Do końca kwietnia w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w filii nr 9 przy ul. Dąbrowskiego będzie można zobaczyć wystawę fotografii „Zobacz jak spełniają się marzenia!”, której współorganizatorem jest fundacja „Mam Marzenie”. To szczególna ekspozycja, ponieważ ukazuje marzenia chorych dzieci, które zostały spełnione przez wolontariuszy rzeszowskiego oddziału Fundacji. Wstęp wolny.

Ta sama biblioteka jest również organizatorem wystawy rysunku Małgorzaty Ożóg „Preludium dnia”. Ekspozycję będzie można podziwiać do końca tego miesiąca. Autorka rysunków to absolwentka  Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego – Sztuki Wizualne. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w 2015 r. w pracowni rysunku prof. Stanisława Góreckiego i prof. UR Marleny Makiel-Hędrzak.

Małgorzata Ożóg może poszczycić się kilkoma indywidualnym oraz zbiorowymi wystawami. Ekspozycję będzie dostępna w godzinach otwarcia biblioteki, wstęp wolny.

W piątek (18 marca) o godz. 18:00 będzie można wziąć udział w wernisażu prac Sławomira Gibały, który swoją pierwszą indywidualna wystawę zatytułował „Klatki”.  Ekspozycja to pewnego rodzaju dokument, w którym zostały utrwalone klatki schodowe starych rzeszowskich kamienic. Te „miejsca z duszą” w fotografii Gibały będzie można obejrzeć w  siedzibie Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego Galerii Nierzeczywistej przy ul. Matejki 10.

DLA DZIECI

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie o najmłodszych mieszkańców miasta dba najbardziej. W sobotę (19 marca) w filia nr 10 przy ul. Podchorążych 1 o godz. 11:00 Warsztaty plastyczne – „Wielkanocne zwyczaje”. Dzieci w wieku 6-13 lat będą mogły podszkolić się w wykonywaniu dekoracji świątecznych. Warsztaty poprowadzi: Dorota Mackiewicz. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

W poniedziałek (21 marca) w filii przy ul. Słowackiego 11 o  godz. 12:00 spotkanie autorskie z Katarzyną Ryrych „Wiersze z pazurkiem”, które obędzie się  w ramach 4. wiosennych spotkań w bibliotece: Dobra książka „Pod Pegazem”. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

W tym samym dniu, ale w fili nr 6 przy ul. Podwisłocze 6 obędzie się II edycja konkursu recytatorskiego „Poetycka księga imion”. Udział w nim mogą wziąć uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej. Początek o godz. 9:00. Udział jest bezpłatny.

We wtorek w budynku fili nr 16 (ul. Gromskiego 10 C) o godz. 10:00 obędzie się spektakl słowno-muzyczny „Pasażerowie w pociągu” w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Rzeszowie, na podstawie twórczości Juliana Tuwima.  Wstęp wolny.

Środa (23 marca) to popołudnie z Janem Brzechwą. W filii nr 3 przy ul. Krzyżanowskiego 6 w godzinach 16-17 odbędą się warsztaty plastyczne dla dzieci kochających rysować i malować –  „Brzechwa w obrazach”.

STAND UP

Początek tygodnia warto zacząć w uśmiechem na twarzy. Na scenie w klubie Life House będzie nas rozśmieszał do łez Kacper Ruciński, który wstąpi z programem zatytułowanym „Po piąte nie dobijaj”. Początek  o godz. 19:00. Bilety w cenie 35/45 zł do kupienia na stronach biletynakabarety.pl i kupbilecik.pl.

JOANNA GOŚCIŃSKA

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama