Reklama

Luxtorpeda i Mario Bischin – to pierwsi artyści, którzy zagrają na tegorocznych KultURaliach, organizowanych przez Samorząd Studencki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Już wiadomo, że koncerty podczas KultURaliów w tym roku odbędą się w dniach 19-21 maja w Miasteczku Akademickim UR przy ul. Cichej. Ale koncert to nie jedyne atrakcje. Przez dwa tygodnie odbywać się będzie dwutygodniowy festiwal kultury i rozrywki. KultURalia rozpoczną się 9 maja.

„Student ma talent”, Festiwal Kolorów ColoURit, Igrzyska Akademickie – to tylko niektóre projekty przygotowane przez organizatorów.

– W tym roku poszliśmy o krok dalej i pracujemy nad całkiem nowymi wydarzeniami, na bardzo wysokim poziomie, współpracujemy przy tym z ogólnopolskimi firmami. Planujemy zrobić zaawansowany warsztat fotograficzny, wystawę Beksińskiego oraz I Otwarty turniej CS:GO – mówi Justyna Ogrodzka, koordynator sztabu ds. wydarzeń kulturalnych.

Organizatorzy zdradzili już pierwszych artystów, którzy wystąpią podczas tegorocznej edycji KultURaliów. To znany zespół Luxtorpeda, dowodzony przez wokalistę i gitarzystę Roberta „Litzę” Friedricha.  Na KultURaliach wystąpi także Mario Bischin, młody rumuński piosenkarz pop i dance.

Organizatorzy zapowiadają, że pełną listę artystów, którzy wystąpią podczas święta studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego, ogłoszą na początku kwietnia. – Każdy znajdzie coś dla siebie – deklaruje Samorząd Studencki UR.

W dni finałowe koncertów w studenckim klubie klub Pod Palmą tradycyjnie odbywać się będzie after party, a 18 maja klub zaprasza na Before Kulturaliowy, czyli koncert wyjątkowego artysty.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: