Zdjęcie: Joanna Bród / Rzeszów News
Reklama

Za 2 minuty masz autobus, nie ma w pobliżu kiosku, ani biletomatu, a ty nie masz drobnych, aby kupić bilet u kierowcy? Z aplikacją GoPay ten problem zniknie, bo bilet dzięki niej będziesz mógł kupić wszędzie.

Bilety 1-przejazdowy, 60-minutowy i 24-godzinny od piątku 1 grudnia można kupić dowolnym miejscu i czasie. Dlaczego? Bo Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie zdecydował się na współpracę z GoPay, firmą, która oferuje aplikację do bezgotówkowego zakupu biletów komunikacji miejskiej.

Jak to zrobić? Wystarczy bezpłatnie pobrać aplikację sklepie Google Play, App Store, Windows Phone oraz na stronie internetowej www.gopay24.pl.

Gdy odpowiedni program mamy już zainstalowany w telefonie, kolejnym krokiem jest uruchomienie i wybranie miasta, w którym chcielibyśmy kupić bilet na przejazd miejskim autobusem.

Następnie wchodzimy w zakładkę „Zakup bilet”, wybieramy  rodzaj biletu i płacimy za niego kartą płatniczą, którą wcześniej rejestrujemy w aplikacji, systemem Master Pass (elektroniczny portfel) lub e-przelewam.

Tak zakupiony sposób bilet również należy skasować. Aby to zrobić należy wejść w zakładkę „Moje bilety” i nacisnąć przycisk „Skasuj”. Wówczas ma się 30 sekund na aktywację biletu.

Podczas tej czynności użytkownik aplikacji może zostać poproszony o numer linii lub pojazdu. Należy to bezzwłocznie wykonać zaraz po wejściu do autobusu.

Bilet można również kupić na stronie gopay24.pl. Wówczas otrzymamy go w formie PDF. Bilet możemy wydrukować lub mieć tylko w telefonie, aby w razie kontroli pokazać go kontrolerowi, który sprawdzi jego ważność oraz czy dane osobowe.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama