Zdjęcie: Piotr Woroniec Jr / Rzeszów News

Biżuterię, ubrania, torby, dodatki wnętrzarskie, grafikę, malarstwo kupicie podczas III kiermaszu „Kup Sztukę”, który w dniach 2-3 grudnia odbędzie się w rzeszowskim pubie „Kultura”.

Kiermasz „Kup sztukę” w „Kulturze” odbędzie się już trzeci raz. Organizatorzy tym razem chcą skupić się przede wszystkim na nadchodzących Świętach Bożego Narodzenia.

– Dla artystów, rzemieślników i projektantów to możliwość zaprezentowania swojej twórczości, a dla przybyłych to okazja by nabyć niebanalne przedmioty dla siebie i bliskich. Potencjalnym prezentem może stać się ciekawa grafika, autorska biżuteria, oryginalna odzież dla dzieci i dorosłych, wykonana ręcznie ozdoba świąteczna i szereg innych arcydzieł stworzonych z pasji i talentu – zachęca Aleksandra Czerniga, koordynatorka kiermaszu „Kup Sztukę”.

Kiermasz odbędzie się w dniach 2-3 grudnia od godz. 14:00 do 19:00. Podczas trzeciej edycji „Kup Sztukę” będzie również można zasmakować wypieków świątecznych, by później zamówić je u wystawców.

Wstęp na kiermasz, podczas którego zaprezentuje się 15 wystawców, będzie bezpłatny.
W trakcie „Kup sztukę” nie zabraknie dobrej muzyki i – jak to zwykle bywa w pubie „Kultura” – dobrej atmosfery. Pub znajduje się przy ul. Szopena 59 niedaleko Zamku Lubomirskich.

Społeczność „Kup Sztukę” skupia twórców, ale również miłośników sztuki i rękodzieła. Przy każdej edycji swoje dzieła prezentują wybrani, niekomercyjni twórcy. Tym razem będą to m.in. Marcin Pecka, Kamil Burman czy Jacek Machowski.

– Chcemy skupić w jednym miejscu ludzi tworzących z pasją unikatowe przedmioty. Zapraszamy wszystkich, którzy mają dość sieciówek, chińszczyzny i masowej produkcji. Doceńmy ludzi tworzących jakość wokół nas – mówi Czerniga.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama