Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Miłośnicy muzyki wydobywającej się z czarnego krążka już we wtorek (20 grudnia) będą mogli wziąć udział  w rzeszowskiej odsłonie ogólnopolskiej  imprezy „Tysiące Winyli”.  To świetna okazja, by za niewielkie pieniądze powiększyć swoją płytową kolekcję.

„Tysiące Winyli” to ogólnopolski cykl imprez tworzony przez grupę pasjonatów i miłośników płyt winylowych. Niestrudzenie objeżdżają oni całą Polskę, docierając do osób, które nie wyobrażają sobie życia bez muzyki wydobywającej się z czarnego krążka.  Wydarzenie to organizowane już cyklicznie, za każdym razem przyciąga grono pasjonatów, którzy oczekują i wracają na kolejne edycje.

– „Tysiące Winyli” to coś innego niż giełda płyt, to spotkanie fanów i koneserów analogowych brzmień, którzy oprócz możliwości nabycia ciekawej, często rzadkiej płyty, liczą na coś więcej – dyskusję o muzyce, możliwości odsłuchania płyty na starym gramofonie, poznania innych kolekcjonerów – wyjaśnia Mateusz Wiśniewski, organizator rzeszowskiego spotkania.

W Rzeszowskim Inkubatorze Kultury (budynek Estrady Rzeszowskiej, ul. Jagiellońska 24) na miłośników winyli czekać będzie aż 3 tys. płyt, z czego ponad 500 egzemplarzy w cenie 5 zł. Wśród krążków znajdzie się wyselekcjonowana kolekcja płyt z muzyką alternatywną, soundtrackami oraz rockiem klasycznym, polskim i elektroniką.

Spotkanie pasjonatów muzyki wydobywającej się z czarnego krążka będzie również okazją (za niewielką opłatą) do umycia płyt myjką Okki Nokki. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:00 i potrwa do 21:00. Wstęp wolny.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: