Zdjęcie: Materiały prasowe

Korzystanie z komunikacji miejskiej nie musi być problemem, jeśli możemy wykupić bilet przez smartfona. Z takiej opcji można korzystać również w Rzeszowie. Jak to zrobić?

Coraz więcej miast w Polsce decyduje się na wprowadzanie możliwości dokonania zapłaty za bilety komunikacji miejskiej z wykorzystaniem smartfona. Teraz z takiej opcji można korzystać także w Rzeszowie – to wygodna alternatywa dla zakupu biletów w tradycyjny sposób. Teraz wystarczy mieć tylko smartfona do dyspozycji, aby szybko i wygodnie przeprowadzić transakcję – o dowolnej porze dnia i nocy.

Za bilety w Rzeszowie możemy zapłacić z wykorzystaniem aplikacji mPay, która pozwala na prowadzenie również wielu innych transakcji mobilnych. Dzięki niej możemy między innymi zapłacić za rachunki, wykupić bilet parkingowy, wykonać doładowanie telefonu albo zrobić przelew do innego użytkownika. Aplikacja mPay jest dostępna na trzy najczęściej stosowane systemy operacyjne, a mianowicie Android, iOS oraz Windows Phone.

Po pobraniu i instalacji aplikacji mPay należy założyć w niej swoje konto użytkownika. W tym celu podajemy potrzebne dane oraz wybieramy metodę płatności.

W mPay dokonać zapłaty na następujące sposoby:

  • przedpłacona portmonetka w aplikacji – wykonujemy wcześniejszy przelew
  • podpięta karta płatnicza – pieniądze pobierane są bezpośrednio z konta
  • karta w elektronicznym portfelu kart MasterPass – pieniądze także pobierane są z konta

Jeśli chcemy dokonać zakupu biletu, wybieramy odpowiednią opcję w aplikacji. Określamy następnie rodzaj bilety oraz zniżkę, jeśli możemy z niej skorzystać. Zapłatę za bilet przeprowadzamy on-line, więc musimy mieć wtedy dostęp do internetu – nie jest on już potrzebny przy sprawdzaniu biletu, więc możemy odłączyć się od sieci. Transakcję potwierdzamy indywidualnym kodem PIN, co przekłada się na jej bezpieczeństwo. Więcej szczegółów na https://www.mpay.pl/uslugi/bilety-komunikacji-miejskiej/bilety-rzeszow/. Kupowanie biletów komunikacji miejskiej w Rzeszowie nie musi być zatem żadnym problemem – nie trzeba mieć już gotówki pod ręką, ponieważ transakcję można wykonać bezpośrednio w pojeździe, ze swojego smartfona. To naprawdę szybkie, wygodne i proste!

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama