Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Zamówił w rzeszowskiej firmie dwa zegarki znanej marki, sam je dostarczył, potem ich nie odebrał, a na końcu ukradł. Złodziejem okazał się kurier.

18 stycznia br. do policjantów komendy miejskiej w Rzeszowie dotarło zawiadomienie od właściciela sklepu internetowego rzeszowskiej firmy, że ktoś okradł dwie przesyłki kurierskie, w których były dwa zegarki znanej marki. Zamówienie pochodziło ze Śląska. 

– Zegarki miały zostać dostarczone przesyłką kurierską i miały być płatne przy odbiorze – poinformował Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Kilka dni później przesyłki jednak wróciły do firmy, bo zamawiający ich nie odebrał.  Pracownicy sklepu zwrócili uwagę, że paczki są inaczej zapakowane – otworzyli je, paczki były puste. Właściciel sklepu straty oszacował na ok. 9 tys. zł. 

Policjanci z komisariatu w Śródmieściu podejrzewali, że paczki okradł pracownik firmy kurierskiej – 27-letni mieszkaniec Katowic. W poniedziałek funkcjonariusze zatrzymali go w mieszkaniu, odzyskali też jeden z zegarków, który mężczyzna zastawił w lombardzie. 

27-latka przewieziono do Rzeszowa, gdzie podczas przesłuchania przyznał się do kradzieży. Opowiedział też, że w zamówieniu podał fikcyjne dane i adres, który znajdował się w obsługiwanym przez niego rejonie.  

Na tym nie koniec. Mieszkaniec Katowic myślał, że nikt się nie zorientuje, że to właśnie on okrada paczki. Zanim kuriera „odwiedzili” policjanci zdążył on zamówić w rzeszowskiej firmie kolejne trzy drogie zegarki i akcesoria do nich – zamówienie warte ok. 14 tys. zł.

Policjanci z komisariatu w Śródmieściu przedstawili 27-latkowi zarzuty oszustwa i usiłowania oszustwa. Grozi mu do 8 lat więzienia.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama