Kwadrat – startupowa przestrzeń potrzebuje waszego wsparcia

9
Reklama

– Chcemy stać się pierwszym na Podkarpaciu miejscem, które tworzone jest przez społeczność dla społeczności – mówią twórcy Kwadratu – Podkarpackiej Przestrzeni Kreatywnej.  Aby takie miejsce powstało w Rzeszowie, potrzebna jest wasza pomoc.

 

Kwadrat – Podkarpacka Przestrzeń Kreatywna to inicjatywa fundacji INUP. Jej celem jest stworzenie miejsca, które połączy ludzi oraz ułatwi powstawanie i rozwijanie projektów startupowych na terenie Rzeszowa i całego Podkarpacia.

– Zdecydowaliśmy, że chcemy stworzyć wyjątkowe miejsce dla mieszkańców Podkarpacia i dać nowe możliwości rozwoju, a zarazem stać się pierwszym podkarpackim miejscem tworzonym przez społeczność dla społeczności – wyjaśnia Dariusz Kopyto z fundacji INUP.

Aby tak się stało członkowie fundacji podczas wakacji szukali lokalu, który mogliby wykorzystać właśnie na ten cel. Chcieli, aby było to miejsce, które będzie znajdowało się blisko głównych węzłów komunikacji oraz posiadało darmowy parking i dużą przestrzeń, gdzie będzie można ulokować: boxy dla startupów (6), przestrzeń coworkingową (12 biurek), wypoczynkową, salę wykładową (30 osób), konferencyjną (12 osób) oraz kuchnię.

I udało się. Odpowiednie miejsce fundacja znalazła przy ul. Bardowskiego 4 w Rzeszowie. Ich „kwadrat” wynosi 280 m kw.  Jednak zaraz po wynajęciu pomieszczenia okazało się, że jest ono strasznie zagracone i wymaga odświeżenia oraz odpowiedniego wyposażenia.

Pierwszą część prac, które polegały na uprzątnięciu bałaganu i odświeżaniu wnętrza członkowie fundacji INPU wykonali samodzielnie. Teraz potrzebują wsparcia finansowego, aby wyposażyć wynajmowane pomieszczenia.

– Chcemy, aby Kwadrat był wyjątkowy, inspirujący i komfortowy – informuje Kopyto.

Dlatego też fundacja potrzebuje wsparcia finansowego, aby lokal wyposażyć w niezbędny sprzęt oraz wsparcia wszystkich tych chętnych, którzy chcieliby pomóc w jeszcze w odświeżaniu wnętrz Kwadratu.

– Wszystkim w zamian proponujemy naszą pomoc w tworzeniu projektów i rozwijaniu się, a także kontakty, świetne wydarzenia i szkolenia, pyszną kawę, a przede wszystkim fajną przestrzeń na Podkarpaciu, do której każdy będzie mógł łatwo dotrzeć i rozpocząć pracę – deklaruje fundacja INUP.

Aby Kwadrat z prawdziwego zdarzenia mógł zaistnieć inicjatorzy projektu muszą zebrać 11,1 tys. zł do 11 grudnia. Obecnie na swoim koncie mają 1245 zł (stan na 16 listopada na godz. 9:00). Najmniejszą kwotę, jaką można przekazać na ten cel jest 1 zł. Maksymalna wysokość darowizny to 10 tys. i więcej.

Finansowo inicjatywę fundacji INUP można wesprzeć poprzez stronę wspieram.to/KWADRAT. Tam wybieramy kwotę, którą chcielibyśmy przekazać na rzecz Kwadratu.

JOANNA GOŚCIŃSKA

joanna.goscinska@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

9 KOMENTARZE

 1. Pana arogancja jest aż zastanawiajaca;) oczywiście ze jest to nie wielka kwota , ale startupu technologicznego tutaj nie uruchamiamy tylko przestrzeń do pracy. Czy mógłbym poprosić o informacje jaki fundusz Pan reprezentuje? – pozdrawiam Daniel Dereniowski

 2. Póki co tylko Ty się tutaj chamsko wypowiadasz. I dalej anonimowo jak typowy internetowy napinacz.
  Pan Daniel elekowetnie broni swojego zdania i nie boi się podpisać z imienia i nazwiska.

 3. Śmieszne to wszystko, szczerze mówiąc miałem ochote na wyłożenie tych pieniędzy bo 10 czy 11 tys to żadna kwota. Oczywiście wiem, że żadnych pieniędzy z tego nie będzie bo pracuje w jednym z największych funduszy typu private equity w Europie (Jak nie wierzycie to niech rzeszow news sprawdzi moje ip) i inwestycje w takie startupy traktujemy raczej jako pomoc charytatywną. Kwota jest tak śmiesznie niska więc dałoby się to załatwić w jeden dzień. Po przeczytaniu jednak obu chamskich komentarzy pisanych przez ludzi związanymi z tym projektem widzę jedynie paru nieokrzesanych buraków, którzy gówniarskim zachowaniem zrobili sobie wystarczającą rekalmę, że nikt nie da im żadnych pieniędzy. Gratuluję głupoty szczególnie panu Dereniowskiemu, który jak widać swoją całą wiedzę nt tego obszaru biznesu zakończył na internecie. Bardzo profesjonalne.

 4. Kris – dziękujemy za wsparcie!:) Ale prosimy trochę mniej wulgarnie:) Niektórzy lubią się po prostu chwalić czy hejtować bez powodu – my na to czasu nie mamy ani ochoty. Pozdrawiam i mam nadzieję, do zobaczenia na otwarciu Kwadratu:)

  Pozdro
  Daniel Dereniowski – Fundacja INUP/Kwadrat

 5. @private equity – dziękujemy za zainteresowanie:) Rozumiem też ze złożył nam Pan ofertę? Poprosimy w takim razie oficjalną na maila kontakt@inup.pl – chętnie ją przedyskutujemy – najlepiej z kimś kto podpisze się imieniem i nazwiskiem. Niestety ta nie jest w żadnym wypadku “wolnorynkowa” – my nie zamierzamy nikomu zabierać udziałów w jego projektach realizowanych w tej przestrzeni. Tak to nie działa:) Ale jeśli zrobiłby Pan taką inicjatywę lepiej niż my to serdecznie zapraszam do działania, miejsca w Rzeszowie jest a konkurencja jest dobra:) Może gdybyśmy oszukiwali ludzi a oni płaciliby nie wiedząc na co to mógłby się Pan przyczepić. Ale w zwykłej dobrowolnej zbiórce publicznej? Jako inwestor o kickstarterze pewnie Pan słyszał. 🙂
  Pozdrawiam i czekamy na poważną ofertę o współpracy to chętnie się spotkamy i przedyskutujemy.
  Daniel Dereniowski – Fundacja INUP/Kwadrat

 6. Jeśli myślisz wymoczku ze po twoich wypocinach da wam jeszcze ktos jakies pieniądze to powodzenia w głupocie. Najpierw dorośnij a pózniej ich prosić kogoś o kase. 100 tys na głupotach? Wczoraj 5 lat skończyłeś czy aż tak naiwny jesteś.

 7. Zgadzam się z przedmówcą w 100% ale jak twierdzi że ponad 90% startupów nie osiąga progu rentowności to po co w ogóle oferować pomoc?

 8. Gościu, idź jebnij sobie baranka o ścianę. Jak nie masz pojęcia o takich rzeczach to swoje złote myśli zachowaj dla siebie – ale dzieci lepiej wyślij do szkoły. Bardzo dobrze, że chłopaki robią coś takiego, bo Rzeszów to zadupie i jest daleko za innymi wojewódzkimi miastami.
  ps. Zobacz jakie głupoty ludzie robią i zbierają po 100 000 zł. I nie chwal się, że masz kasę tylko pomóż, bo sam pewnie tylko dużo gadasz!!!

 9. Wolne żarty, my będziemy się bawić w biznes nie mając grosza przy duszy, a wy nam zapłacie. Prosze zrobić to co inni którzy chcą zakładać biznes, a nie mają kasy czyli iść do banku po kredyt. Kasy za darmo nikt nie daje jeśli chcecie to mogę wyłożyć całość poszukiwanej kwoty ale zgodnie z zasadami wolnorynkowymi tj chce 51% udziałów od wszystkiego co tam powstaje. Od razu mówię, że koszty utrzymania się zostają po waszej stronie. Myślę, że moja oferta jest więcej niż hojna bo i tak wg statystyk ponad 90% startupów nigdy nie osiąga rentowności.

Comments are closed.