Na obie rzeszowskie inwestycje można oddawać głosy. Głosowanie zakończy się 2 grudnia.

Wybudowana za 70 mln zł droga krajowa łącząca obwodnicę północą Rzeszowa z drogą ekspresową S19 i  autostradą A4 oraz budowa kanału ulgi dla potoku Mikośka (50 mln zł) zostały zakwalifikowane do kolejnego etapu drugiej edycji konkursu Unijne Perły Podkarpacia. W zamierzeniu organizatorów konkurs ma wyróżnić ciekawe inicjatywy, które odpowiadają na potrzeby mieszkańców i znacząco przyczyniają się do rozwoju regionu.

Tytuł Unijnej Perły Podkarpacia 2013 zostanie przyznany w pięciu kategoriach: Perła wśród projektów społecznych, Perła wśród projektów przedsiębiorców, Perła wśród projektów dot. turystyki i kultury, Perła wśród projektów dot. infrastruktury technicznej i publicznej, Perła wśród projektów dot. ochrony środowiska i rewitalizacji.

Łącznik autostradowy znalazł się w kategorii „Pery wśród projektów dot. infrastruktury technicznej i publicznej”. O miano Unijnej Perły Podkarpacia w tej kategorii rywalizuje z budową hali sportowej w Ustrzykach Dolnych, modernizacją i rozbudową Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie oraz Regionalnym Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania w Mielcu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Kanał ulgi dla potoku Mikośka znajduje się w kategorii projektów dot. ochrony środowiska i rewitalizacji. O nagrodę walczy też Nisko z rewitalizacją przestrzeni publicznej, Krosno z wybudowanym blokiem kogeneracyjnym ciepła i energii elektrycznej opalanym biomasą oraz Strzyżów, który zrewitalizował Rynek.

Głosować mogą wszyscy internauci wybierając jeden projekt w każdej kategorii. Głosy można oddawać raz dziennie do 2 grudnia. Żeby zagłosować kliknij TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama