Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

Firma Strabag wybuduje łącznik pomiędzy ul. Towarnickiego a al. Piłsudskiego w Rzeszowie. Ratusz zapłaci za to około 2 mln zł.

Do przetargu na wykonawcę łącznika zgłosiło się pięć firm: Strabag z Pruszkowa, Molter z Rudnej Małej, Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa, Matbud z Boguchwały   oraz Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Dębicy. Ostatecznie przetarg wygrał Strabag, który budowę łącznika wykona za 1,8 mln zł.

Nowy droga będzie jednokierunkowa – kierowcy będą mogli jechać nią z ul. Towarnickiego w kierunku al. Piłsudskiego. Z prawej strony łącznika powstanie ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3 metrów, z lewej – chodnik i ścieżka rowerowa.

Inwestycja zakłada również przebudowę gazociągu, kanalizacji deszczowej – na nowych włazach będzie znajdował się herb Rzeszowa, oraz powstanie nowe oświetlenie uliczne. Łącznik będzie miał około 200 m długości.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Drogowcy uważają, że łącznik poprawi komunikację z centrum miasta. Po wybudowaniu drogi kierowcy wyjeżdżający z ul. Towarnickiego nie będą musieli wjeżdżać na ul. Ks. Jałowego, aby dostać się na al. Piłsudskiego. Łącznik ma być gotowy w drogiej połowie 2019 roku.

Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama