Lao Che, jeden z najważniejszych zespołów sceny alternatywnej w naszym kraju, 18 grudnia (piątek) zagra w rzeszowskim klubie Pod Palmą.

Lao Che promuje swój najnowszy, siódmy, album „Dzieciom”. Choć jego tytuł nawiązuje do Brzechwy i jego „Brzechwa dzieciom”, nie jest to wcale płyta dla dzieci. Raczej dla dorosłych dzieci, dla tych, którzy mają dzieci i dla wszystkich, którzy byli kiedyś dziećmi.

„Spięty”, lider zespołu, prezentuje głęboką problematykę codzienności w tonie zatroskanym, z pewną dozą dydaktyzmu – co pozostaje w kontraście do warstwy muzycznej. Jest to najbardziej spontanicznie i żywiołowo stworzona płyta w dotychczasowym dorobku grupy, a do tego bardzo melodyjna i śpiewna.

Przy okazji wydania płyty „Dzieciom”, muzycy Lao Che przyłączyli się także jako sojusznik w Kampanię Przeciw Homofobi. Produkcją najnowszej płyty zajął się Piotr „Emade” Waglewski. Gościnnie w nagraniach udział wzięli Adam Miwiw-Baron i Karol Gola z grupy Pink Freud oraz Miłosz Pękala (m.in. Mitch & Mitch, Kwadrofonik).

„Dzieciom” osiągnęła status złotej płyty, a z której dwa utwory osiągnęły szczyt notowania Listy Przebojów Programu III Polskiego Radia. Koncert Lao Che w klubie Pod Palmą odbędzie się 18 grudnia. Początek o godz. 20:00. Bilety w cenie 39 zł (przedsprzedaż) i 45 zł (w dniu koncertu).

Bilety w przedsprzedaży do nabycia:

*Sklep Toxic, ul. 3 Maja, czynne od pon. – pt. w godzinach od 10.00 – 17.00 oraz w soboty od 10.00 – 14.00

*Biuro Thorn & Emm, ul. Cicha 4, (wejście ewakuacyjne od D.S Filon), czynne od pon. – pt. w godzinach 9.00 – 17.00, tel. 17 872 39 52

*Trasa Podziemna, ul. Rynek 26, czynne pon. w godzinach 9.00-17:00, wt. – pt. w godzinach 10.00 – 18.00, weekendy i święta od 11.00 – 17.00, tel. 17 875 47 74

Advertisement

*Bufet Cocos, ul. Cicha 2 (wejście od D.S Laura), czynne pon. – nie. w godzinach 9.00 – 22.00

*Na stronie klubu – TUTAJ

*Sieć TicketPro – TUTAJ

W dniu koncertu bilety w cenie 45 zł do nabycia przed imprezą.

KONKURS

W naszym konkursie, w którym do wygrania było podwójne zaproszenie na koncert., należało odpowiedzieć na pytanie: skąd pochodzi nazwa zespołu Lao Chao? Prawidłowa odpowiedź to: Nazwa zespołu Lao Che pochodzi od Lao Che („Starego Che”), jednej z drugoplanowych postaci filmu Indiana Jones i Świątynia Zagłady. Podwójne zaproszenie wygrywa Magdalena Dziurzyńska. Gratulujemy!

 

 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

https://www.youtube.com/watch?v=kQne_0N1Zbs

Reklama