Reklama

Produkcję latawców pompowanych oraz latawców pociągowych do uprawiania kitesurfingu rozpoczyna w Jasionce firma CDG Pro.

CDG Pro ma swoją siedzibę w Świlczy koło Rzeszowa. Jej prezesem jest Mateusz Probola, zapalony kitesurfer. Firma zdecydowała się otworzyć swoją działalność także w Inkubatorze Technologicznym Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego w Jasionce.

– Mamy zapewnione pomieszczenie o powierzchni, jakiej potrzebujemy do wygodnej produkcji latawców – mówi Jan Muchowski z CDG Pro. W Jasionce firma ma całe zaplecze techniczne: plotery, maszyny drukujące i szyjące.

Na powierzchni ok. 100 m kw. CDG Pro będzie produkować latawce pompowane oraz latawce pociągowe o konstrukcji komorowej używane do uprawiania kitesurfingu.

– Sam ploter służący do cięcia latawców zajmuje ok. 15 m kw., a do tego dochodzą maszyny do szycia, zadruku oraz inne urządzenia. Bardzo duże są same latawce, niektóre osiągają nawet 20 m kw. – tłumaczy Muchowski.

Latawce marki CUNA to nowość firmy CDG Pro, ale zainteresowanie nimi już jest spore. Prototypy latawców zostały ostatnio zaprezentowane na zawodach w Lesznie, gdzie uzyskały sporo pozytywnych opinii i zainteresowania od osób uprawiających tę dyscyplinę sportową.

9 nowych firm w Inkubatorze

CDG Pro to jedna z 9 firm, które w tym roku zdecydowały się rozpocząć działalność w Inkubatorze Technologicznym w Jasionce. Tworzą nowoczesne oprogramowania, zajmują się precyzyjną obróbką metalu, systemami zrobotyzowanymi i wspomnianą produkcją latawców do kitesurfingu.

Firmy wynajęły łącznie ponad 304 m kw. powierzchni biurowej oraz prawie 1042 m kw. powierzchni produkcyjnej. Obecnie zatrudniają 25 osób. – Ale ta liczba z pewnością się zwiększy – mówi Barbara Kostyra, wiceprezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, która zarządza Inkubatorem.

Nowe firmy, które już rozpoczęły lub w najbliższym czasie rozpoczną działalność w Inkubatorze, wpisują się w jego ideę. Oferta skierowana jest głównie do przemysłu lotniczego, elektromaszynowego, informatycznego, chemii i biotechnologii, oraz przedsiębiorstw innych branż, które wykażą się innowacyjnością projektu.

Pozostałe nowe firmy, które korzystają z oferty Inkubatora to: Softmix, Solveo, CNC Innovations, Ira Net, DHC Business Solutions, Cyfrowa Foto, Prawniczy Market, oraz 3DRobot.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: