Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
Reklama

– Lauro, rośnij duża i zdrowa! – mówił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, podczas wręczenia prezentów pierwszej rzeszowiance w 2022 roku. 

W piątek (7 stycznia) prezydent Konrad Fijołek odwiedził w mieszkaniu szczęśliwych rodziców Laury, która w Nowy Rok przyszła na świat w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 przy ulicy Szopena.

W poprzednich latach powitanie pierwszego rzeszowianina przez władze Rzeszowa odbywało się w szpitalu, ale z uwagi na pandemię prezydent Konrad Fijołek wolał z tym poczekać aż rodzice wrócą do domu. 

Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Laura przyszła na świat 1 stycznia o godz. 1:20, ważyła 3,200 kg. Prezydent Fijołek miał prezenty nie tylko dla Laury, ale również dla jej starszej siostry – Róży. Obie dostały od prezydenta pluszowe misie, a także kilka innych prezentów.

Konrad Fijołek pogratulował także rodzicom dziewczynek, pani Sylwii i panu Remigiuszowi, którzy otrzymali od miasta kwiaty i pieniądze na wyprawkę dla maleństwa.

– Pojawienie się na świecie dziecka to ogromna radość dla rodziców, ale też dla całego otoczenia. Lauro, rośnij duża i zdrowa! – mówił podczas wręczania prezentów Konrad Fijołek, gratulując jednocześnie rodzicom obu wspaniałych córeczek. 

Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama