Zdjęcie: materiały organizatorów

Ławka stanie przy al. Lubomirskich obok Radia Rzeszów. Będzie mieć głośnik, z którego znów usłyszymy głos redaktora Janusza Majki. I ładowarkę do telefonów komórkowych. 

Ławka im. Janusza Majki to kolejny pomysł na upamiętnienie rzeszowskiego dziennikarza, który przez niemal 40 lat był związany z Radiem Rzeszów. Dlatego stanie tuż obok rozgłośni. 

Zdjęcie: Google Maps

Janusz Majka zmarł w lutym 2021 roku na COVID-19. Dziewięć miesięcy później odbył się pierwszy finał ogólnopolskiego konkursu na Podcast Roku. To konkurs, który promuje jakość, oryginalność i kulturę przekazu różnych form dźwiękowych w mediach cyfrowych. Wśród pomysłodawców jest Tomasz, syn redaktora Majki. 

To będzie ławka solarna, czyli przyjazna środowisku. Ma produkować prąd z paneli słonecznych, więc będzie można naładować telefon. Ale co ważniejsze, z zamontowanego głośnika znów popłynie głos redaktora Janusza Majki. Będzie też można posłuchać fragmentów zwycięskich podcastów, bo to podczas ubiegłorocznej gali finałowej konkursu padł pomysł na ławkę pamięci.

– Po kilku miesiącach rozmów z Urzędem Miasta Rzeszowa, konserwatorem zabytków mamy projekty ławki, wybraną lokalizację oraz producenta – mówi Tomasz Majka, który na zrzutka.pl uruchomił zbiórkę pieniędzy. Potrzeba 32 tys. zł. Do tej pory (do 23 września) zebrano nieco ponad 5 tys. zł. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Po zamontowaniu, ławka stanie się własnością miasta. Oficjalne przekazanie odbędzie się w samo południe, 20 listopada, w dniu Gali Finałowej Konkursu na Podcast Roku. – Jeżeli jakimś cudem wpłaty przekroczą 32 tys. zł, każdą dodatkową złotówkę przekażę na nagrody w drugiej edycji konkursu – zapowiada Tomasz Majka.

Do drugiej edycji zgłoszono 300 podcastów. Najlepsze wyłoni 30 osobowe jury.

Zdjęcie: materiały organizatorów

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama