Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Wyjazdy do opieki nad osobami starszymi od wielu lat cieszą się popularnością wśród Polek i Polaków. Jeszcze kilkanaście lat temu większość z nich decydowało się na nielegalny wyjazd. Jednak z roku na rok legalnych ofert pracy przybywa, tak samo jak osób nimi zainteresowanych. Internet sprawił, że oferty pracy dla opiekunek w Niemczech są bardzo łatwo dostępne. Niemcy chętnie korzystają ze wsparcia opiekunek z Polski, ze względu na ich profesjonalizm i zaangażowanie w codzienną pomoc, jaką obejmują seniorów. W związku z dużym zainteresowaniem niemieckich rodzin, na rynku można znaleźć wiele ofert, jak wśród nich wybrać tę najlepszą?

Praca: opiekunka – Niemcy zatrudniają przez polskie agencje

Aktualnie na polskim rynku funkcjonuje wiele agencji specjalizujących się w pośredniczeniu między niemieckimi rodzinami i polskimi opiekunkamiOferty pracy dla opiekunek w Niemczech można znaleźć na stronach internetowych pośredników. Osoby pracujące na umowie zawartej przez agencję mogą cieszyć się komfortowymi warunkami. Po stronie pośrednika leży znalezienie podopiecznego oraz ustalenie warunków umowy, w tym zakresu obowiązków, z jakimi ma wiązać się praca. Opiekunka (Niemcy) to zawód ceniony i rozwijający się w coraz bardziej starzejących się europejskich narodach, co przekłada się na liczne oferty pracy. Agencje pracy zajmują się ich sprawdzaniem i selekcją, tak aby zagwarantować zatrudnianym opiekunkom stabilne warunki i bezpieczeństwo wykonywania pracy. Dobre agencje, o sprawdzonej renomie i wieloletnim doświadczeniu, zapewniają przejrzyste warunki współpracy oraz wsparcie, na jakie może liczyć pracownik.

Umowa dla opiekunki

Wciąż znaczna liczba osób, decydując się na pracę za granicą, podejmuje aktywność zawodową bez żadnej umowy, będąc przekonanym, że taka forma pozwoli na większe zarobki. Jednak w rzeczywistości brak umowy pozbawia jakichkolwiek praw pracowniczych, a dodatkowo naraża na wiele nieprzyjemnych konsekwencji, w tym na wysokie kary finansowe, którym podlega także nielegalna praca. Opiekunka (Niemcy) podejmująca pracę na czarno naraża się konieczność zapłacenia wysokiej grzywny. Wyjazd zorganizowany przez agencję pracy jest pozbawiony tego rodzaju ryzyka. Praca opiekunki z ramienia agencji opiera się na umowie bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Jeśli pośrednik domaga się od opiekunki jakiejkolwiek opłaty jeszcze przed podpisaniem umowy, powinien być to sygnał ostrzegawczy. Uczciwa firma precyzuje zasady współpracy z opiekunką i nie wiąże z podpisaniem umowy żadnych dodatkowych kosztów manipulacyjnych. W ramach współpracy opiekunki mogą liczyć na ubezpieczenie, jak też odprowadzone składki w ZUS i gwarancję podróży w obie strony.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze agencji

Wybierając agencję, dobrze jest sprawdzić, czy posiada ona uprawnienia do organizowania pracy za granicą. Można to zrobić, upewniając się czy dana agencja znajduje się w rejestrze KRAZ. Uczciwe przedsiębiorstwa oferujące legalną pracę wyjazdową to pewność poczucia bezpieczeństwa, na którym powinna opierać się praca. Opiekunka (Niemcy) może odczuwać pewien dyskomfort związany z wyjazdem i oddaleniem od domu – dotyczy to szczególnie osób, które podejmują ten rodzaj pracy po raz pierwszy. Dlatego firma o ugruntowanej pozycji na rynku, gwarantująca stabilne warunki zatrudnienia jest podstawą komfortu pracy, na jaki może liczyć opiekunka. Oferty pracy można znaleźć na stronie http://www.eurocare.com.pl/praca-opiekunka-niemcy .

Reklama