Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Do 23 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych legionelli – poinformowała w sobotę (9 września) Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie. 

Sanepid przekazał, że zmarła kolejna osoba (ponad 70-letni mężczyzna) zakażona bakterią Legionella pneumophila. Nie podał jednak, gdzie dokładnie. Na pewno nie w Szpitalu Miejskim przy ulicy Rycerskiej w Rzeszowie, gdzie przebywa pięciu pacjentów z legionellą.

– Trzech na oddziale intensywnej opieki medycznej i dwóch na internie – poinformował nas w sobotę Grzegorz Materna, dyrektor Szpitala Miejskiego. Kolejnych zgonów nie ma też w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie.  

Od początku wybuchu epidemii (17 sierpnia) zmarły już 23 osoby. – 11 kobiet i 12 mężczyzn w wieku od 53 do 98 lat. U wszystkich osób, które zmarły, występowały choroby współistniejące – przekazał Wiesław Kwater, wicedyrektor rzeszowskiego sanepidu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Nie ma nowych zakażeń legionellą. Sanepid dotychczas odnotował ich 166, najwięcej w Rzeszowie – 112, a w powiecie rzeszowskim – 38. Pozostałe zachorowania (16) dotyczą pacjentów z innych powiatów. 

Sanepid twierdzi, że ognisko legionelli wygasa, szczyt zachorowań był w dniach 12-16 sierpnia. Legionella wywołuje legionellozę (chorobę legionistów), czyli ostre zapalenie płuc spowodowane wdychaniem skażonej wody. Źródło zakażeń wciąż nie jest znane. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama