Zdjęcie: Pixabay

Już 14 osób z potwierdzoną bakterią Legionella zmarło w Rzeszowie – poinformował we wtorek sanepid. 

W poniedziałek sanepid informował o 11 zgonach, we wtorek podał, że zmarłe kolejne trzy osoby. Wiesław Kwater, wicedyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie przekazał, że wszystkie zmarłe osoby miały także szereg innych chorób. 

Sanepid potwierdził także 9 nowych zakażeń legionellą. Łączna liczba chorych na legionellozę zwiększyła się do 153. Pacjenci przebywają w szpitalach w Rzeszowie, Dębicy, Przemyślu, Kolbuszowej, Sędziszowie Małopolskim, Łańcucie, Jaśle i Lublinie. 

Najwięcej osób z legionellą jest w Rzeszowie – 103, oraz w powiecie rzeszowskim – 34. W powiecie dębickim jest czterech pacjentów, trzech w powiecie ropczycko-sędziszowskim, dwóch w powiecie łańcuckim.

Po jednym zakażeniu odnotowano u pacjentów z powiatów: jasielskiego, przeworskiego, przemyskiego, kolbuszowskiego, niżańskiego, stalowowolskiego oraz powiatu opolskiego (województwo lubelskie). 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Bakteria Legionella wywołuje legionellozę, czyli ostre zapalenie płuc spowodowane wdychaniem skażonej wody. Poniedziałkowe wyniki pierwszych dziewięciu próbek wody nie dały odpowiedzi o źródło zakażeń. Kolejne wyniki mamy poznać w czwartek.  

Pierwsze przypadki zakażeń legionellą w Rzeszowie stwierdzono 17 sierpnia – w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama