Zdjęcie: USK w Rzeszowie

Nie żyje około 90-letni mężczyzna zakażony bakterią Legionella – poinformował w sobotę Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Rzeszowie. 

Jak nam przekazał Andrzej Sroka, rzecznik USK, zmarły mężczyzna, mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, przebywał w Podkarpackim Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie przy ulicy Rycerskiej, który podlega USK. 

– U pacjenta potwierdzono zakażenie Legionellą. Mężczyzna miał też szereg innych chorób – dodał Andrzej Sroka. 

To już czwarty przypadek śmiertelny w USK w Rzeszowie, związany z Legionellą: jedna osoba zmarła w szpitalu przy ulicy Szopena, trzy w szpitalu płucnym przy Rycerskiej, w tym wspomniany ok. 90-letni mężczyzna. To ósmy śmiertelny przypadek w Rzeszowie. 

W USK wzrosła także liczba zakażeń Legionellą – z 20 do 28. Osiem nowych przypadków odnotowano u pacjentów szpitala płucnego – jest ich już 18. Nowych zakażeń nie ma w szpitalu na Szopena – tam z Legionellą jest 10 pacjentów. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Śledztwo w sprawie masowych zakażeń Legionellą w Rzeszowie wszczęła prokuratura, sprawą interesuje się także ABW. W sobotę i niedzielę (26-27 sierpnia) miejska sieć wodociągowa w Rzeszowie będzie dezynfekowana. 

Legionella wywołuje legionellozę – ostre zapalenie płuc spowodowane wdychaniem skażonej wody. Do piątku sanepid potwierdził zakażenie bakterią u 113 osób. Pierwsze zakażenia odnotowano w Rzeszowie 17 sierpnia. Wyniki badań próbek wody będą znane 28 sierpnia. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama