Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Nie macie pomysłu na czwartkowy i piątkowy wieczór? Rzeszowski Inkubator Kultury zaprasza na „Lekcje architektury” i gry planszowe.

W czwartek (11 kwietnia) o 19:00 w RIK-u (budynek Estrady Rzeszowskiej, ul. Jagiellońska 24) rozpocznie się nowy cykl poświęcony architekturze „F&D – film i dyskusje”. Filmy z serii „Rzeszowskie Lekcje Architektury” opowiadać będą historie naszych rzeszowskich osiedli. Produkcje podejmują próbę przybliżenia dziedzictwa modernizmu w architekturze Rzeszowa, a także dotykają istoty budownictwa mieszkaniowego w Polsce kiedyś i dziś. 

Współorganizatorem cyklu jest Koło Architektoniczne „ZARYS” zrzeszające studentów Politechniki Rzeszowskiej. Spotkanie ma pobudzić do dyskusji i refleksji nad przestrzenią, w której żyjemy.

Z kolei w piątek (12 kwietnia) w RIK-u będzie na was czekał całkiem niezły zestaw planszówek. Ci, którzy wciąż cenią sobie tego typu rozrywkę od 19:00  w ramach cyklu „Dobry wieczór” będą mogli zagrać m.in. w „Bazyliszka”, „Drapacze chmur” czy nawiązujące do czasów PRL – „Pan tu nie stał” i „Reglamentacja”.

Udział w obu wydarzeniach jest bezpłatny, jednak obowiązuje na nie rejestracja poprzez Facebook RIK-u.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama