„Leśmian w sieci”. Baśniowy koncert zespołu Freeborn Brothers w teatrze i on-line

0
Reklama

Nowe muzyczne widowisko rzeszowskiego zespołu Freeborn Brothers, inspirowane zmysłową poezją Bolesława Leśmiana. Premiera 21 września w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie i na stronie lesmian.online.

 

Mimo, że lockdown już za nami, wirtualne koncerty wciąż nie tracą na popularności. Już niebawem, w Rzeszowie, powstanie nowe muzyczne widowisko zespołu Freeborn Brothers. 

– Przyśnił nam się ogród Bolesława Leśmiana. Wymykający się ramom, baśniowy, eklektyczny. Uciekając od utartych schematów i poszukując wolności w czasach zamknięcia, znaleźliśmy inspirację w twórczości niezwykłego poety – mówią muzycy Freeborn Brothers.

21 września o godz. 19:00, w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie, odbędzie się premiera ich najnowszego widowiska muzycznego transmitowanego online na całą Polskę. Koncert będzie dostępny na stronie lesmian.online.

„Leśmian w sieci” to nowatorska prezentacja treści sprzed wieku. Muzycy odświeżyli geniusz poetycki Leśmiana w formule teatralno-muzycznej i w pełni internetowej. Artystyczne zderzenie dwóch – pozornie zupełnie odległych – światów, zaowocowało powstaniem wyjątkowo barwnych i porywających utworów, łączących rodzimy folk, muzykę świata, rockową dynamikę i teatr.

– Udaliśmy się do eklektycznego świata Leśmiana, nadając zupełnie nowej wartości jego utworom, a swoich odbiorców zapraszamy do poznania efektów w sieci – zachęcają muzycy.  

Freeborn Brothers łączą polski folk, bałkańską energię, amerykański bluegrass i cygańskie serce. Ze swoją muzyką przemierzyli tysiące kilometrów, odwiedzając Amerykę Południową, większość krajów europejskich i swoje podkarpackie podwórko.

Projekt realizowany w ramach programu „Kultura w sieci”.

Zdjęcie: Małgorzata Owsiak
Zdjęcie: Małgorzata Owsiak
Zdjęcie: Małgorzata Owsiak
Zdjęcie: Małgorzata Owsiak
Zdjęcie: Małgorzata Owsiak

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: