Na zdjęciach: Gibson i KIWI. Fot. Materiały artystów

Estrada Rzeszowska i Rzeszowski Inkubator Kultury zapraszają na dwa koncerty do Letniego Ogródka Kulturalnego. W czwartek (4 sierpnia) zagra Bartłomiej „Gibson'” Filip, a w piątek (5 sierpnia) – KIWI. Oba koncerty są bezpłatne. 

W Letnim Ogródku Kulturalnym (parking Estrady Rzeszowskiej przy ulicy Jagiellońskiej 24) odbywają się m.in. koncerty i filmy. W najbliższy czwartek i piątek zaplanowane dwa kolejne koncerty. 4 sierpnia akustycznie zagra dobrze znany rzeszowskiej publiczności Bartłomiej „Gibson” Filip – po raz pierwszy na żywo wybrzmi autorski materiał artysty.

Wcześniej, bo o godz. 15:00 Estrada Rzeszowska zaprasza natomiast na warsztaty gitarowe prowadzone przez „Gibsona” skierowane do młodzieży. Zapisy odbywają się mailowo na adres: kontakt@inkubatorkultury.eu. Liczba miejsc jest ograniczona

Bartłomiej „Gibson” Filip przez lata grał w różnych lokalnych zespołach. W 2017 r. razem z Biegunem Zachodnim wydał „Pamiętaj Kim Byłeś”, natomiast w 2014 r. jako basista dołączył do mieleckiego zespołu Mr. Pollack, z którym koncertuje w Polsce i zagranicą. Razem z Mr. Pollack wydał reedycję albumu „Black Hawk” a w 2022 album „Siedem Źródeł”.

„Gibson” pracuje nad materiałem na swój pierwszy solowy album. Wstęp na czwartkowy koncert oraz warsztaty gitarowe jest bezpłatny. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W piątek (5 sierpnia) zaplanowano kolejny koncert. Tym razem na scenie pojawi się KIWI. To pseudonim Wiktorii Nazarian, krakowskiej wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów, która ma w sobie pół krwi polskiej i pół ormiańskiej. KIWI łączy delikatny wokal z elektronicznym brzmieniem. Tworzy piosenki, które łapią za serce i hipnotyzują słuchacza.

KIWI swoją solową karierę rozpoczęła od akcji FONOBO Pitcher, wydała singiel „Zatraceni”. a we współpracy z FONOBO Label wypuściła EPkę „Nocą”. Debiutancki album „Pętla” ukazał się 28 stycznia br. i zebrał pozytywne recenzje. KIWI była jedną z twarzy pierwszej lokalnej odsłony projektu RADAR, którego celem jest wspieranie młodych artystów z Polski.

Koncerty „Gibsona” i KIWI rozpoczną się o godz. 20:00. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama