Zdjęcie: materiały Blue dReam Film

Estrada Rzeszowska zachęca do udziału w kolejnej projekcji filmowej w Letnim Ogródku Kulturalnym. To dokument „Z wnętrza” o Zdzisławie Beksińskim. 

Film dokumentalny o śp. Zdzisławie Beksińskim (został zamordowany 21 lutego 2005 roku), fotografie, grafiku, ikony polskiego malarstwa XX wieku, jednym z najbardziej uznanych przedstawicieli sztuki współczesnej w Polsce, będziecie mogli zobaczyć w piątek, 19 sierpnia, o godz. 21:00. Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc siedzących jest ograniczona. 

Dokument o Zdzisławie Beksińskim zostanie zaprezentowany na placu przy budynku Estrady Rzeszowskiej (ulica Jagiellońska 24). „Z wnętrza” to półtoragodzinny polski film z selekcji Festiwalu On Art, opowiadający o życiu i twórczości surrealisty i symbolisty – Zdzisława Beksińskiego.

To dokument powstały z około 30-godzinnych nagrań zarejestrowanych przez samego artystę, składających się na pamiętnik, który dokumentuje nie tylko swoje prywatne życie, ale także bolączki codzienności w komunistycznej Polsce, jej przekrój społeczny, polityczne zawirowania i w końcu pierwsze lata demokratycznych rządów.

Fragmenty tego niezwykłego wideo-archiwum można zobaczyć w filmie „Ostatnia Rodzina” z 2016 roku w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego, według scenariusza Roberta Bolesty opartego na losach Zdzisława, Tomasza i Zofii Beksińskich, z Andrzejem Sewerynem, Dawidem Ogrodnikiem i Aleksandrą Konieczną w rolach głównych. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama