Zdjęcie: Patryk Ogorzałek / Rzeszów News

7 mln zł wyda miasto na rewitalizację parku przy ul. Dąbrowskiego w Rzeszowie. W końcu park przestanie wyglądać na opuszczony.

Ogłoszony przetarg na rewitalizację głównego wejścia do Ogrodu Miejskiego im. Solidarności ma być rozstrzygnięty pod koniec września. Wtedy też mają rozpocząć się pierwsze prace przy wejściu od ul. Dąbrowskiego.

Miasto zaplanowało położenie w parku nowej kostki granitowej oraz odnowienie rzeźb przedstawiających cztery pory roku. Prace planowane są do końca października. W następnym roku, jak tylko zostanie uchwalony nowy budżet Rzeszowa, planowane są gruntowne porządki w miejskim parku.

– Zostaną wyremontowane alejki, rozbudowany będzie plac zabaw dla dzieci, zainstalowane nowe oświetlenie i kosze na śmieci. Planowane jest także odtworzenie stawu z ośmioma dyszami tryskającymi wodą oraz wprowadzenie nowych rzeźb. Co będą przedstawiać nowe monumenty i kto je wykona, pozostaje jeszcze do przemyślenia, po uchwaleniu budżetu na następny rok – mówi Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.

Urzędnicy zapewniają, że rewitalizacja Ogrodu Miejskiego przy ul. Dąbrowskiego jest ważna. – To najstarszy i zabytkowy park w Rzeszowie. Służy mieszkańcom do wypoczynku. Tędy także przebiega ich droga do pracy i z powrotem – dodaje Wąsowicz-Duch.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Ogród Miejski im. Solidarności powstał jeszcze w XVIII wieku jako park im. Ludwika Waryńskiego. W 1871 r. został przekształcony. Franciszek Kotula nazywał ten obszar zieleni „letnim salonem Rzeszowa”. Organizowano tam imprezy plenerowe.

– Przydałby się całościowy remont parku. Teraz wygląda na opuszczony. Jedynie dzieci na placu zabaw ożywiają to miejsce. Po zmroku strach się tu zapuszczać – mówi 82-letni pan Edward z Rzeszowa.

Na rewitalizację parku przy ul. Dąbrowskiego miasto planuje wydać 7 mln zł.

SABINA LEWICKA

redakcja@rzeszow-newspl

Reklama