Reklama

Niestety, w „Stronę słońca” rzeszowian nie poprowadzi Ewelina Lisowska, ale w jej miejsce pojawi się „Ktoś nowy”, a będzie to pop-rockowa grupa Video. Koncert odbędzie się 27 sierpnia na Stadionie Miejskim.

[Not a valid template]

 

W ubiegłym tygodniu w ratuszu ogłoszono, że na koncercie kończącym wakacje, który obędzie się w ramach Letniej Sceny Eski 2016 zagrają  Wet Fingers, Afromental i Ewelina Lisowska.

– Obecnie jesteśmy na etapie uzgadniania szczegółów – mówiła wówczas Aneta Radaczyńska, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Po wspólnych ustaleniach – ratusza i radia Eska, ponieważ oni są współorganizatorami – okazało się, że Ewelinę Lisowską zastąpi grupa Video.

– Ewelina Lisowska najprawdopodobniej zrezygnowała z występu w Rzeszowie, ale za dobór artystów, którzy wystąpią podczas Letniej Sceny Eski jest odpowiedzialna firma Promotor i to oni ostatecznie decydują, kto pojawi się w stolicy Podkarpacia – wyjaśnia Agnieszka Kielar, kierownik Referatu Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki w rzeszowskim magistracie.

Oprócz grupy Video, podczas koncertu pojawią się wcześniej zapowiadani Wet Fingers i Afromental. Koncert na zakończenie wakacji odbędzie się na Stadionie Miejskim (ul. Hetmańska) 27 sierpnia (sobota) od godz. 19:00. Wstęp bezpłatny.

Rzeszowski koncert to jeden z wielu, które organizuje Eska w polskich miastach m.in. Chorzowie, Wodzisławiu Śląskim, Niepołomicach, Szczecinku, Łodzi czy właśnie Rzeszowie.

Organizatorzy deklarują, że koncerty mają prowadzić DJ-e znani z ogólnopolskiej stacji radia Eski, tacy jak: Krzysztof „Jankes” Jankowski, Michał Hanczak, Rafał Adamczak czy Michał Sobkowski.

Jest to już 5. odsłona tej imprezy. Dla mieszkańców Rzeszowa w ramach Letniej Sceny Eski zostanie przygotowana spora dawka muzyki klubowej, którą na scenie zaprezentują DJ Adamus i Mafia Mike z Wet Fingers. Ich specjalność to rytmy w stylu electro house i dance.

Afromental to znów brzmienia z pogranicza R&B, hip-hopu i soulu. Chłopaki są znani przede wszystkim z takich hitów jak „Radio song”, „Pray 4 Love” czy  „Rock&Rollin Love”.

Natomiast grupie Video w Rzeszowie będzie „Wszystko jedno”? Oby nie, ponieważ rzeszowianki z pewnością zabłysną „Szminki różem”, aspirując do miana tytułowej „Belli” – piosenki, którą z rozgłośni radiowych zna prawie każdy.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: