Zdjęcie: materiały artysty

Rzeszowska edycja Letnich Brzmień rozpocznie się w najbliższą niedzielę (24 lipca). W fosie Zamku Lubomirskich wystąpi Ralph Kaminski. Mamy dla Was cztery zaproszenia. 

Koncert Ralpha Kaminskiego zainauguruje rzeszowską odsłonę Letnich Brzmień, czyli  wakacyjnego cyklu ponad 100 koncertów na świeżym powietrzu, w 13 miastach w Polsce, z 22 najpopularniejszymi artystami i artystkami.

Letnie Brzmienia w Rzeszowie miały się odbyć na bulwarach, ale z powodu trwającej tam rozbudowy ścieżki biegowej, organizator – agencja koncertowa Good Taste Production – przeniósł festiwal do fosy Zamku Lubomirskich. 

24 lipca na Letnich Brzmieniach wystąpi Ralph Kaminski. To pseudonim pochodzącego z Jasła Rafała Stanisława Kamińskiego, wokalisty, autora tekstów oraz kompozytora. Jego utwory zawładnęły polską sceną muzyczną i podbiły serca słuchaczy w całym kraju.

Ralph już od wczesnych lat wykazywał spore zainteresowanie muzyką, m.in. uczył się w szkole muzycznej w klasie skrzypiec, a wieku 11 latu uczęszczał na zajęcia wokalne do Jasielskiego Domu Kultury.

Kaminski jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej, studiował również na Muzycznym Uniwersytecie CODARTS w Rotterdamie. Po wygranej na Festiwalu „Carpathia 2011” Marek Kościkiewicz zaproponował mu współpracę. 

Przełomowy rokiem w karierze Ralpha Kaminskiego był 2016 – 6 czerwca wystąpił na festiwalu w Opolu, a 14 listopada wydał debiutancki album „Morze”, który promowały single „Podobno”, „Zawsze” i „Meybick Song”.

Rok później Kaminski wystąpił na Open’er Festival i Orange Warsaw Festival. Druga płyta Ralpha „Młodość” (2019) otrzymała nominację do nagrody Fryderyk w kategorii Album Roku Alternatywa, a sam Ralph nominowany został w kategorii Producent Muzyczny Roku. 

Twórczość Kaminskiego to przede wszystkim muzyka elektroniczna i alternatywny pop. W 2021 roku wydał album „KORA”, którym składa hołd twórczości Kory i grupy Maanam.

Zaproszenia

Mieliśmy dla Was cztery zaproszenia na koncert Ralpha. Aby je zdobyć, należało prawidłowo odpowiedzieć na pytanie: jaki utwór Ralph wykonał w 2009 roku podczas programu „Szansa na sukces”. Na odpowiedzi czekaliśmy do środy (20 lipca), do godz. 20:00. 

Prawidłowa odpowiedź to: „Objazdowe nieme kino” zespołu Perfect. Zaproszenia otrzymują: Aleksandra Hałabiś, Alicja Nowak, Bartosz Czekierda i Kamila Orszak. Gratulujemy! 

Wkrótce będzie rozdawać zaproszenia na kolejne koncerty Letnich Brzmień w Rzeszowie. 28 lipca zagra Sobel29 lipca – Zalewski, a 31 lipca – Kwiat Jabłoni.

Cały czas trwa sprzedaż biletów i karnetów na Letnie Brzmienia. Można je kupować za pośrednictwem strony letniebrzmienia.pl. Na koncerty Sobla ceny zaczynają się od 89 zł, pozostałych artystów od 99 zł. Karnety (3 koncerty do wyboru) są od 279 zł. 

Festiwalowi patronuje Rzeszów News.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama