Fot. Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Trzeci koncert rzeszowskiej odsłony Letnich Brzmień z Krzysztofem Zalewskim Piątkowy koncert poprzedzi występ zespołu KOKAVICE.

Koncert (29 lipca) w fosie Zamku Lubomirskich rozpocznie się o godz. 20:00. Gwiazdą będzie Krzysztof Zalewski. To człowiek orkiestra. Zalewski przygodę z muzyką artysta zaczął od grania w zespole Loch Ness, gdzie grał na gitarze.

Przełomem w karierze Zalewskiego było zwycięstwo w drugiej edycji Idola. Debiutancką płytę „Pistolet” wydał pod pseudonimem Zalef. Potem Zalewski współpracował z innymi wykonawcami: Katarzyny Nosowskiej, Brodki oraz zespołami Nie-bo i Hey.

W 2013 roku Zalewski powrócił do grania solowego, już pod swoim nazwiskiem i od tego momentu wydał cztery kolejne albumy: Zelig (2013), Złoto (2016), Zalewski śpiewa Niemena (2018) i Zabawa (2020).

To właśnie płyta „Złoto” była przełomem w twórczości Zalewskiego. To z niej pochodzą przeboje „Miłość, Miłość” i „Polsko”. W 2020 r. Zalewski powrócił z nowym albumem „Zabawa” promowanym tytułowym utworem oraz singlem „Annuszka”.

Pomiędzy 2018 a 2019 był częścią supergrupy Męskie Granie Orkiestra, w ramach której nagrał przeboje „Początek” oraz „Sobie i Wam”. Zalewskiego można też oglądać na kinowych ekranach, m.in. w filmie „Bo we mnie jest seks” i „Piosenki o miłości”.

Piątkowy koncert Zalewskiego w Rzeszowie poprzedzi występ zespołu KOKAVICE. To trzyosobowa grupa ambitnych muzyków z Lublina. W ich utworach słychać inspirację latami 80. Łączą style i tworząc unikatowe brzmienie, dotychczas niespotykane na polskiej scenie.

– Dla nas liczy się tylko dobrze wykręcony bas i szacun na mieście – mówią o sobie muzycy.

Są jeszcze bilety na koncerty KOKAVICE i Zalewskiego w Rzeszowie. Dostępna jest druga pula biletów – po 119 zł, do kupienia na letniebrzmienia.pl. Organizatorem festiwalu, któremu patronuje Rzeszów News, jest ceniona agencja koncertowa Good Taste Production.

Wejściówki

Mieliśmy dla Was cztery pojedyncze zaproszenia na koncert Zalewskiego. Aby je otrzymać, należało prawidłowo odpowiedzieć na pytanie: w jakich zespołach, oprócz Loch Ness, grał jeszcze Krzysztof Zalewski? 

Na odpowiedzi czekaliśmy do piątku (29 lipca), do godz. 12:00. Prawidłowa odpowiedź to:  Japoto oraz Muchy. Zainteresowanie wejściówkami przerosło nasze oczekiwania. Laureatami zostają: Magdalena Woś, Sara Miśkiewicz, Wojciech Pol i Krzysztof Serdeczny. Wszyscy zostali poinformowani mailowo. Gratulujemy! 

Przypominamy Wam również, że w niedzielę (31 lipca) odbędzie się ostatni koncert Letnich Brzmień w Rzeszowie. Zagra Kwiat Jabłoni. Na ten koncert też będziemy mieli dla Was zaproszenia. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama