Zdjęcie: Youtube.com / ImpactCEE

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie kontynuuje cykl „Letnich Ogrodów Literackich”. 14 sierpnia do Rzeszowa przyjedzie znany pisarz i fotograf Filip Springer. 

Letnie Ogrody Literackie to cykl wakacyjnych spotkań autorskich w rzeszowskich ogrodach bernardyńskich. W tym roku zainaugurowało je spotkanie 17 lipca z Mariuszem Szczygłem, reporterem, felietonistą i pisarzem non-fiction. 31 lipca ze swoimi czytelnikami spotkała się pisarka Agata Tuszyńska.

Kolejnym gościem literackich ogrodów będzie Filip Springer, pisarz i fotograf, „kolekcjoner wizualnych absurdów”. Springer literacko debiutował w 2011 roku książką „Miedzianka. Historia znikania”. W kolejnych (m.in. „Źle Urodzone. Reportaże o architekturze PRL”, „Wanna z kolumnadą”) pisał o problemach polskiej przestrzeni i architektury.

Filip Springer jest stypendystą Narodowego Centrum Kultury, Ministerstwa Kultury, Fundacji „Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego, był nominowany do najważniejszych nagród literackich w Polsce. Książki Springera tłumaczone są na chiński, angielski, niemiecki, czeski, rosyjski i węgierski, jest współtwórcą festiwalu literackiego MiedziankaFest.

Springer w Rzeszowie był już w 2018 roku. Wtedy gościł na „Nie-zwykłych spotkaniach”. W 2014 roku skrytykował okrągłą kładkę w naszym mieście. Nazwał ją „aureolą pełną grzechu” i „kuriozalnie drogim przejściem dla pieszych”, który ufundowano „na wybujałym ego i archaicznym myśleniu o mieście rodem z ubiegłego wieku”.

Advertisement

Najbliższe spotkanie z Filipem Springerem odbędzie się 14 sierpnia (niedziela) w ogrodach bernardyńskich. Początek o godz. 16:00. Wstęp bezpłatny. W przypadku intensywnych opadów, spotkanie zostanie przeniesione do budynku WiMBP przy ul. Sokoła 13.

Kolejnymi gośćmi Letnich Ogrodów Literackich będą Joanna Brodzik, aktorka, autorka książki „Umami. Opowieści i przepisy” (28 sierpnia), a cykl zakończy spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską, pisarką, laureatką wielu nagród literackich – 11 września. Oba spotkania w ogrodach bernardyńskich także rozpoczną się o godz. 16:00. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama