Fot. Youtube.com / Imponderabilia. Na zdjęciu Ilona Łepkowska

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie kontynuuje cykl „Letnie Ogrody Literackie”. W niedzielę, 6 sierpnia, do Rzeszowa przyjedzie Ilona Łepkowska, ceniona scenarzystka, pisarka, producentka filmowa i telewizyjna.

Spotkanie z Iloną Łepkowską odbędzie się, podobnie jak wcześniejsze spotkania z cenionymi polskimi twórcami, w rzeszowskich ogrodach bernardyńskich. Gościli już w nich: pisarz Jakub Małecki, reportażysta Jacek Hugo-Bader i reporter Wojciech Tochman. 

Kolejnym gościem „Letnich Ogrodów Literackich” będzie wspomniana Ilona Łepkowska  – w niedzielę, 6 sierpnia, o godz. 16:00. Wstęp bezpłatny. W przypadku deszczu, spotkanie odbędzie się w budynku WiMBP przy ul. Sokoła 13.

W świecie filmów i seriali 

Ilona Łepkowska, scenarzystka, producentka filmowa i telewizyjna a także pisarka,  zadebiutowała scenariuszem do filmu telewizyjnego „Wakacje z Madonną” (1983), który był jej pracą zaliczeniową na pierwszym roku studiów (Łepkowska skończyła łódzką filmówkę). 

Jest współautorką komedii: „Och, Karol” i „Och, Karol 2”, „Komedia małżeńska”, „Nigdy w życiu!”, „Nie kłam, kochanie”, serii „Kogel-mogel”, napisała scenariusze do seriali: „Radio Romans”, „Klan”, „Na dobre i na złe” i „M jak miłość”, którego była też producentką.

Łepkowska jest autorką też seriali „Barwy szczęścia” i „Wszystko przed nami”. Współtworzyła serial „Stulecie Winnych”, a obecnie kieruje zespołem scenarzystów przygotowujących serial na podstawie „Dewajtis” Marii Rodziewiczówny.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Ilona Łepkowska jest autorką lub współautorką książek nawiązujących do jej scenariuszy: „Nie kłam kochanie”, „M jak miłość. Początki”, „Tu jest jakby luksusowo”. W 2010 r. ukazała się jej biografia „Ł jak Łepkowska”, będąca zapisem rozmów Andrzeja Opali z Łepkowską.

W 2017 r. została wydana książka Teresy Lipowskiej – „Nad rodzinnym albumem”,  wywiad-rzeka przeprowadzony przez Łepkowską z aktorką. Napisała powieści: „Pani mnie z kimś pomyliła” oraz „Idealna rodzina”. Na podstawie tej drugiej powstał film „Zołza”.

Jeszcze trzy spotkania

Po spotkaniu z Iloną Łepkowską, odbędą się kolejne: 20 sierpnia gościem „Letnich Ogrodów Literackich” będzie Ryszard Ćwirlej, 27 sierpnia – Joanna Jodełka, 17 września – Cezary Łazarewicz. Wszystkie spotkania rozpoczynać się będą o 16:00.

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama