Zdjęcie: Youtube.com / Zupełnie Inna Opowieść
Reklama

Dobiega końca wakacyjny cykl Letnich Ogrodów Literackich. W niedzielę (29 sierpnia) w rzeszowskich ogrodach bernardyńskich spotkanie z Alkiem Rogozińskim, autorem komedii kryminalnych i powieści obyczajowych.

Spotkaniem z Alkiem Rogozińskim będzie czwartym, a zarazem ostatnim, w ramach Letnich Ogrodów Literackich, które koordynuje Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie. W lipcu i sierpniu w ogrodach bernardyńskich gościli: Jarosław Kret, Artur Andrus i Ewa Wachowicz.

W ostatnią niedzielę tegorocznych wakacji będziecie się mogli spotkać z Alkiem Rogozińskim. Spotkanie w ogrodach rozpocznie się o godz. 16:00. Tym razem poprowadzi je Iwona Piętak, dziennikarka Polskiego Radia Rzeszów. Wstęp bezpłatny.

AKTUALIZACJA: Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe spotkanie z Alkiem Rogozińskim zostaje przeniesione do budynku Biblioteki, przy ul. Sokoła 13.

Urodzony w Warszawie Alek Rogoziński (rocznik 1973) jest dziennikarzem, redaktorem, pisarzem – twórcą opowiadań, komedii kryminalnych i powieści obyczajowych, pasjonatem muzyki oraz podróży. Karierę zawodową zaczynał w połowie lat 90. w Rozgłośni Harcerskiej.

Później Rogoziński był prezenterem w warszawskich studiach Radia Plus i Radia Kolor oraz współpracownikiem i redaktorem, m.in. pism „Boutique” i „Party”.

Literacko zadebiutował w 2015 roku książką „Ukochany z piekła rodem”, ale prawdziwą popularność przyniosła mu wydana rok później komedia sensacyjna „Jak Cię zabić, kochanie?” nominowana przez portal Lubimy Czytać do tytułu Książka Roku 2016 (kategoria „kryminał, sensacja, thriller”).

W 2017 r. podobną nominację zdobyła powieść „Do trzech razy śmierć”, a dwie kolejne – „Lustereczko, powiedz przecie” i „Zbrodnia w wielkim mieście” – zajęły pierwsze miejsce w internetowym plebiscycie „Zbrodnia z przymrużeniem oka”.

Nakład wszystkich 12 powieści Alka Rogozińskiego przekroczył już ćwierć miliona egzemplarzy, a sekretem ich popularności wśród czytelników są zarówno wyraziste kobiece bohaterki, jak też umiejętne łączenie humoru i kryminalnej intrygi, porównywalne z twórczością „królowej polskiego kryminału”, Joanny Chmielewskiej.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: