Zdjęcie: Łukasz Głowala / wydawnictwo Agora

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie kończy cykl „Letnich Ogrodów Literackich”. W niedzielę (11 września) ze swoimi czytelnikami spotka się reporterka Magdalena Grzebałkowska. 

Gościem tegorocznych „Letnich Ogrodów Literackich” wcześniej byli: Mariusz Szczygieł, Agata Tuszyńska, Filip Springer i Joanna Brodzik.

Ostatnim gościem cyklu będzie Magdalena Grzebałkowska, wielokrotnie nagradzana reporterka, autorka bestsellerowych książek:Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego”,Beksińscy. Portret podwójny”,1945. Wojna i pokój”, „Komeda. Osobiste życie jazzu” oraz „Wojenka. O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia”.

Spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską odbędzie się w rzeszowskich ogrodach bernardyńskich. W przypadku intensywnych opadów, spotkanie zostanie przeniesione do budynku WiMBP przy ulicy Sokoła 13. Wstęp bezpłatny. Początek o godz. 16:00. 

Magdalena Grzebałkowska urodziła się w 1972 roku. Jest absolwentką studiów historycznych na Uniwersytecie Gdańskim. W 2011 roku ukazała się jej pierwsza książka „Ksiądz paradoks. Biografia Jana Twardowskiego”. Wkrótce potem pojawiła się biografia Tomasza i Zdzisława Beksińskich oraz najbardziej ceniona „Wojna i pokój”.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Dorobek literacki Grzebałkowskiej nie jest duży, jednak napisane przez nią książki były wielokrotnie wyróżniane i nagradzane w prestiżowych konkursach czy plebiscytach. Wielokrotnie również otrzymywała nagrody za swój dorobek dziennikarski, w tym Grand Press w 2009 roku za dziennikarstwo specjalistyczne.

Za książkę „Beksińscy. Portret podwójny” Magdalena Grzebałkowska otrzymała nominację do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki 2014 oraz do Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia 2015. Książka przyniosła jej również Śląskiego Wawrzyna Literackiego 2014.

Z kolei „Wojna i pokój” zdobyła Nagrodę Newsweeka im. Teresy Torańskiej, nominację do Nagrody Literackiej „Nike” 2016 oraz nagrodę Wybór czytelników Nagrody Nike 2016.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama