Zdjęcie: Facebook.com / Agata Tuszyńska

Agata Tuszyńska, pisarka, poetka, reportażystka, będzie kolejnym gościem Letnich Ogrodów Literackich w rzeszowskich ogrodach bernardyńskich. 

Agata Tuszyńska jest autorką wielu bestsellerowych biografii: Isaaca Bashevisa Singera, Ireny Krzywickiej, Wiery Gran, Józefiny Szelińskiej (narzeczonej Brunona Schulza), a także osobistej książki o odkrywaniu żydowskiej tożsamości „Rodzinna historia lęku” i „Ćwiczenia z utraty”, czyli spisywany na gorąco dziennik, odsłaniający rzeczywistość choroby oraz to, że śmierci nie da się oswoić. 

– Bohaterką wszystkich moich książek jest „pamięć”. Znikające światy i odchodzący ludzie. Zapisuję, żeby nie przestały istnieć. Wierzę w ocalającą moc słowa – mówi Agata Tuszyńska. 

Jej książki tłumaczone są na kilkanaście języków. Jest laureatką Nagrody Polskiego PEN Clubu im. Ksawerego Pruszyńskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie reportażu i literatury faktu (1993). W 2015 roku została uhonorowana srebrnym medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Agata Tuszyńska będzie w Rzeszowie w niedzielę, 31 lipca. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16:00, w ogrodach bernardyńskich. W przypadku deszczu, spotkanie zostanie przeniesione do budynku Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Sokoła 13, która jest organizatorem Letnich Ogrodów Literackich. 

Będą jeszcze trzy spotkania. 14 sierpnia do Rzeszowa przyjedzie Filip Springer, pisarz i fotograf, a 28 sierpnia Joanna Brodzik, popularna aktorka, autorka książki „Umami. Opowieści i przepisy”. Na koniec, 11 września, będzie spotkanie z pisarką Magdaleną Grzebałkowską. Pierwszym gościem był Mariusz Szczygieł, reporter, felietonista, pisarz non-fiction.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama